"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

AKREP burcunun diğer burçlarla ilişkileri

AKREP ve ASLANBirbirine çok cazip gelen ama kolayca anlaşamayan Aslan-Akrep ikilisi, cinsellikte oldukça aktif bir çifttir.

Kuvvetli ve dominant karakterlerin bir araya gelmesinden oluşan bu çift, ihtiraslarıyla yaşar. Ancak ufacık anlaşmazlıkların, fikir ayrılıklarının bile büyük kavgalara dönüşmesi kaçınılmazdır. Duygusal taraflarını ön plana almaları ve birbirilerini olduğunca kabul etmeleri durumunda uzun süreli bir ilişki yaşanabilir.

Her ikisi de sabit nitelikten olan bu burçlar Zodyak’ta zorlu bir etkileşim içindedir. Yaşamlarında pek esnekliğe yer olmadığı için, zorlanmaları doğaldır. Yine de her ikisi de sevgiye ve duygusallığa yatkın oldukları için bu ilişki gerçek aşktan kaynağını aldığında, çok uzun zaman devam etme eğilimindedir. Günlük yaşamdaki çekişmeli durumun tersine, Akrep ve Aslan cinsellikte büyük bir uyum içindedir. Her ikisi için de cinsellik, kendi becerilerini sergileyecekleri bir arena halini alabileceği için, doyum oldukça yüksektir. Heyecanlı bir seks ilişkisi olan bu birliktelik, ilişkinin kalıcılığı açısından bağlayıcılığa sahiptir.

AKREP ve BAŞAK

Farklı niteliklere sahip olmalarına rağmen, birbirine çok benzeyen Akrep-Başak ikilisi Zodyak’ın uygun çiftlerindendir. Analitik yaklaşımları, meraklı ve derinleşmek isteyen yapıları ve gelişkin öğrenme ihtiyaçları karşışılıklı tatmin sağlayan önemli unsurlardır. Aralarındaki en büyük sorun Başak’ın Akrep’in daha yoğun olan cinsel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanmasından kaynaklanır. Akrep’in de Başak’taki mükemmeliyetçiliğe saygı duyması zaman alabilir. Gizemli Akrep ile dürüst Başak arasında kişisel konuların açıklığa kavuşturulması da diğer bir problem olarak yaşanabilir. Bu ilişkide karşılıklı güven hiçbir zaman sorun değildir. Kıskanç bir yapısı olan Akrep bu konuda Başak ile rahat eder. Başak da bu tür konulara fazla zaman ayırmak istemediği için, Akrep ile olan ilişkisinde huzur bulur. Akrep için cinsellik yaşamın yapı taşlarından birisidir. Toprak elementinden olan Başak için ise, daha geri planlarda kalır. Ancak uyum sağlamakta büyük zorluklar yaşamazlar.

Yarın diğer burçlarla devam edeceğiz.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI