"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Akrep burcunun diğer burçlarla ilişkileri

AKREP ve KOÇ

Fiziksel cazibe ve cinsel yaşamdaki beklentiler, bu ikiliyi mutlaka birbirine çekecektir. Ancak duygusal yaşamda problemler olması büyük olasılıktır. Her iki tarafın da kuvvetle uyguladığı kontroller, bağlılığın kolayca gelişememesine nedendir. Dışa dönük Koç, yaşamı deneyimlemek için başka insanlarla beraber olmak istediğinde, Akrep’in kıskançlık krizleri ilişkinin bitmesi için yeterlidir.

Her ikisi de Mars’ın hakimiyetinde olan Koç ve Akrep, asgari müştereklerde muhakkak anlaşırlar. Mücadeleyi seven tipler oldukları için, birbirlerini anlamaları zor değildir. Ancak, Koç’un çabuk harekete geçmek isteğiyle, Akrep’in zamanı gelince harekete geçmeyi tercih etmesi aradaki çelişkilerin kaynaklarındandır.

Kazanmayı seven bu ikili, birbirini domine etmek için savaşa başlarlarsa sonu ayrılık ile neticelenir. Cinsellik bu ikilinin en iyi anlaştıkları noktadır. Ancak Akrep cinsellikte biraz daha sofistikedir ve düşünsel boyutuyla hareket etmeyi sever. Partenerinin ihtiyaçlarına göre kendini ayarlamayı tercih eden Akrep, aynı şeyi Koç’tan da bekler.

AKREP ve BOĞA

Zodyak’ta zıt burçların birbirini çektiği malumdur. Çok kıskanç ve insanlara sahip olmaya çalışan Boğa-Akrep ikilisinin, aslında birbirine anlayış göstermesi halinde birlikte yaşamaları oldukça kolaydır. Her iki tarafın da çok iradeli olması ancak kızdıkları zaman dünyayı gözlerinin görmemesi, "hep ya da hiç" bir ilişkinin yaşanmasına neden olacaktır.

Bu ilişkide cinsellik her iki taraf için de çok önemlidir. Boğa Akrep ilişkisinde kararlılığın ve istikrarlı davranışların katkısı büyüktür. Aslında Zodyak’ın birbirine çok benzeyen karakterleri oldukları için, kutuplaşma minimumda hissedilir.

Bu ilişkide maddi kaynakların elde edilmesi, finansal güvence ve paylaşım çok önemli bir role sahiptir. Sabit burçlar olan Akrep ve Boğa takıntılarından ve sabit fikirlerinden kaynaklanan tartışmalar yaşayabilirler. Bu ilişkinin belkemiğini oluşturan diğer bir faktör de cinselliktir. Bedenini ve fiziksel cazibesini kullanan Boğa ile, bedensel paylaşımların oyuncusu Akrep arasındaki çekim inanılır gibi değildir.

Yarın diğer burçlarla devam edeceğiz.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI