Gündem Haberleri

  Akreditasyon İletişim Kampanyası 20 Temmuzda son

  A.A.
  03.07.2007 - 11:33 | Son Güncelleme:

  AB tarafından desteklenen MEDA Programı kapsamında Türkiye'de Kalite Altyapısının Desteklenmesi Projesinin alt başlıklarından olan “Akreditasyon İletişim Kampanyası”nın 20 Temmuz 2007 tarihinde sona ereceği bildirildi.

  Kampanya Koordinatörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, AB'ye üyelik sürecinde Türk mallarının serbest dolaşımı için AB teknik mevzuatına uyum sağlanması amacıyla yürütülen ve kalite altyapısı çalışmalarının bir parçası olan “akreditasyon” konusunun, 9 aydır Türkiye'de bir iletişim kampanyasıyla tanıtıldığı kaydedildi.

  Açıklamaya göre, kampanya kapsamında İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli, Adana, Bursa Konya, Antalya ve Samsun'da bulunan kamu kuruluşları, özel sektör ve üniversitelere ait laboratuvar çalışanlarına “akreditasyon” konusunda tam günlük ücretsiz eğitimler sağlandı.

  İki oturumdan oluşan eğitimlerin ilk bölümünde “kalite ve akreditasyon” genel başlığı altında kalite altyapısı, akreditasyon ve Türk ekonomisine katkısı, laboratuvarlar için akreditasyon yararları, akreditasyon ve Türk sanayine katkıları gibi konular ele alındı.

  Açıklamada, her ay hedeflenen binlerce kişiye gönderilen haber bülteni, aylık peridolarda çok sayıda basın kuruluşuna gönderilen basın bültenleri ve yine hedef kitleye ulaştırılan bilgilendirici broşürler, promosyon malzemesi ve el ilanları ile kampanyanın amacına büyük oranda ulaştığı da vurgulandı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı