Gündem Haberleri

  AKP'li Dağ: Vali'nin odasını ne bastım ne de kendisiyle tartıştım

  ANKA
  11.08.2006 - 16:30 | Son Güncelleme:

  AKP Mardin Milletvekili Selahattin Dağ, Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar’ın makam odasına baskın yapması gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirterek, “Halkımızın ve muhtarlarımızın sorunları çözmek, taleplerini iletmek için halkın vekili olarak İl Valisiyle görüşmek kadar normal bir şey olamaz” dedi.

  Dağ yaptığı yazılı açıklamada, Mardin Valiliğini adamlarıyla basmadığını ileri sürerken, “Her vatandaş gibi ben de valilik makamının devlet adına İl’i temsil ettiğinin bilincindeyim” dedi.

  Valilik makamı dahil hiçbir resmi kuruluştan, yasal olmayan ve şahsi menfaatlerini içeren bir talebinin olmadığını savunan Dağ, “AKP’li bir milletvekili olarak, Mardin Valisi’ne ‘Seni biz getirdik, almasını da biliriz’ şeklinde çıkan haberlere çok üzüldüm. Böyle bir cümleyi kesinlikle kullanmadığım gibi böyle bir yetkiye de sahip değilim. Bu yetkinin Başbakanlığımızın teklifi ve sayın Cumhurbaşkanımızın takdiriyle olduğunu biliyorum” dedi.

  Dağ şunları kaydetti: “Halkımızın ve muhtarlarımızın sorunlarını ve taleplerini çözmek, daha iyi ve kaliteli hizmetler vermek için halkın vekili olarak İl Valisiyle görüşmek kadar normal bir şey olamaz.

  15 gündür bölgedeydik. Valimizin desteği ile İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’nin yaptığı hizmetleri yerinde gördük ve inceledik. Güzel hizmetlerin yapıldığına şahit olduk. Ancak, bazı eksiklikleri de yerinde tespit ettik. Valimize, yapılan hizmetler için teşekkür etmeye ve eksikliklerin giderilmesine yönelik ricada bulunmaya gittim. Bu yönde görüş alışverişinde bulunduk ve ayrıldık.”

  Öte yandan Dağ, ANKA’ya yaptığı açıklamada Vali Kılıçlar’la aralarında bir tartışma yaşandığını doğrulamış, tartışmaya ise İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sırrı Hamidi’nin Vali Yardımcısına bağlanmasının neden olduğunu söylemişti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı