Gündem Haberleri

  AKP'li Çelik taburcu edildi

  A.A.
  20.02.2006 - 13:43 | Son Güncelleme:

  Bursa'da, partisinin Nilüfer İlçe Başkanlığı kongresinin yapılacağı bina girişinde 5 Şubat'ta uğradığı silahlı saldırı sonucu bacağından yaralanan AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Çelik, tedavi gördüğü Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nden taburcu edildi.

  Hastane çıkışında partililerce karşılanan AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Çelik, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, tedavisi süresince Bursalılardan büyük destek gördüğünü belirterek, “Aktif bir hayatın içinde olan bir insan için en zor şey hastane yatağına mahkum olmak. Yine de vatandaşlarımın desteğiyle 15 günün nasıl geçtiğini anlamadım desem yeridir. Herkese minnettarım” dedi.

  Bir gazetecinin, “Şahsi olarak davacı mısınız?” sorusu üzerine Çelik, olayın o boyutuyla hiç ilgilenmediğini, gerekli ifadelerin verildiğini, konunun yargı sürecinde olduğunu kaydetti. Çelik, “Zanlıyı affediyor musunuz?” sorusuna, “Allah ıslah etsin diyorum” yanıtını verdi.

  Açıklamanın ardından bir otomobile binerek evine hareket eden Çelik'e, çok sayıda araçtan oluşan konvoy eşlik etti.
  Yıldırım Caddesi'ndeki evine gelişinde kurban kesilerek karşılanan Çelik, burada toplanan vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, Bursa ve Türkiye'ye hizmet için ayrılması gereken zamanın en fazlasını verme çabasında olduğunu söyledi.

  Yaşadığı olayın, ülkeye hizmeti engelleme çabası olabileceğini ifade eden Çelik, şöyle konuştu: “Ama şundan emin olun, hizmetlerimizdeki kararlılığımızdan bir adım geri atmayacağız. Daha bir kararlılıkla, daha bir canla başla insanlarımızın sorunlarının hafiflemesi için çalışacağız. 40 yıl düşünsek bile aklımıza gelmeyecek şey, başımıza geldi.”
  Faruk Çelik, daha sonra evinde istirahate çekildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı