Gündem Haberleri

GÜNDEM

  AKP'li Çelik destekli yürümeye başladı

  A.A.
  08.02.2006 - 13:26 | Son Güncelleme: 08.02.2006 - 13:26

  Uğradığı silahlı saldırı sonucu bacağından yaralanan AK Parti Grup Başkanvekili ve Bursa Milletvekili Faruk Çelik'in, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki tedavisi sürüyor. Çelik, destekli olarak yürümeye başladı.

  AKP Grup Başkanvekili Faruk Çelik, hastanedeki odasında, gazetecilere yaptığı açıklamada, durumunun ilk günlere göre daha iyi olduğunu söyledi. Destekli olarak yürümeye başladığını belirten Çelik, şöyle konuştu: “Doktorların verdiği fizik terapi hareketlerini sık sık yapmam gerekiyor. Onları da yapınca çok kısa süre içerisinde toparlanacağım ifade ediliyor ki o özgüven bende oluşmaya başladı. Yani vurulduğum günden sonraki ilk iki gün ayağımı kullanamayacağım gibi bir duyguya kapılmıştım. Öyle bir psikolojim vardı. Şimdi o duygudan sıyrıldık. Yavaş yavaş iyileşiyorum. İnşallah kısa sürede daha da iyi olacağıma inanıyorum.”

  Çelik, 1-2 gün içinde taburcu olmayı umduğunu ifade ederek, ”Malum yoğun bir antibiyotik tedavisi devam ediyor. Kurşun elbiseyi delerek geçtiği için, bir enfeksiyon durumu olup olmadığı konusunda ihtimaller değerlendiriliyor. Çünkü kurşunun içeriye ne götürdüğünü bilemiyoruz” dedi. Çok sayıda kişinin kendisini ziyaret etmesini nasıl değerlendirdiğine ilişkin bir soru üzerine de Çelik, şöyle dedi:

  “Herkese çok teşekkür ediyorum. Telefonlarla telgraflarla bana destek verdiler. Bu kötü hava şartlarında ziyaretime geldiler. Tabii kamu hizmetinde bulunanların eğer hizmetten başka bir amacı yoksa üzüntülü ve sevinçli günlerinde de halk tarafından böyle karşılanması, bizim iyileşmemize olumlu katkı sağlıyor. Psikolojimizi düzeltiyor.”
  AK Parti Grup Başkanvekili ve Bursa Milletvekili Çelik, 5 Şubat Pazar günü, partisinin Nilüfer İlçe Başkanlığı Kongresi'nin yapılacağı binaya girişinde uğradığı silahlı saldırı sonucu bacağından yaralanmıştı. Saldırının hemen ardından yakalanan İrfan S, tutuklanmıştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı