"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Akpınarlı bayramda da sevinemiyor

MEHMET Değirmenci, Akpınar heyelan mağduru...

Gökçek ve Tanık’ın santrancında kaldık

Ne Çankaya, ne de Büyükşehir’in peşini bırakıyor.
Hakkını aramak istiyor. Peki ne diyor?
“Bayram gelmiş neyime, alıştık belirsizliğe... Çankaya Belediye Başkanı, basın toplantısında Gökçek’e hodri meydan çekti. Gökçek’e 15 gün süre verdi.
Yaklaşık 1.5 senedır Akpınarlı bu sözlere kavgalara, polemiklere doydu. Önce aralarında pinpon topuna dönmüş idik. Şimdi ikilinin santranç piyonları...
Biri diğerinin hamlesini değerlendirip ona göre bizleri ortaya sürüyor.
Diğeri şah-mata oynuyor!
Halen Büyükşehir ve Çankaya’da durum belirsiz...
Büyükşehir işi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na göndermiş ‘okey’ verilirse Bakanlar Kurulu’na gidecek imiş.
Bakanlar Kurulu, ‘okey’ derse Büyükşehir işi devralıp bizler
 Büyükesat’a konut yapıp taşıyacağını söylüyor.
Çankaya Belediyesi’nin mahkemelere gidip gidip işi durduracağı arsalarına el koymayı kabul etmeyeceği yönünde duyumlar ve riskler var.
Çankaya tarafı ise her ne kadar basın toplantısında dile getirmediyse de
sorunlu Güneş apartmanını yıkıp köşeye çekilme peşinde gibi... Çünkü halen mağdur bizlere evlerın tespit değerlerini getirip sözleşme, protokol imzalamaya yanaşmıyorlar. Benim gibi bazı Akpınarlı mağdurlar ise “Yeter artık suçumuz yok, süreç hep aleyhimize işliyor. Daha ne kadar bekleyeceğiz, verin mahkemece çıkarılan ev+arsalarımızın bedellerini çıkalım” diyoruz.
Mehmet DEĞİRMENCİ

Hiçbir şeyin etkisi yok

DİKMEN Vadisi 4 ve 5 Etap mağdurlarındanız evlerimizi karşılıklı anlaşmalar ile yıktırdık ve o günden bu güne tam 6 yıl geçmesine rağmen bir sonuç alamadık.
Bizler zor geçinen insanlarız; belediye vurdumduymaz; hiçbir şey tesir etmiyor. Mahkeme falan hikaye.
Kiralarda sürünüyoruz.
Sizden isteğimiz bu durumu duyurmanız.
Ümit ÇADIR

Anısına

“Koklamak, duymak, dokunmak, yok mu yaşam skalanızda?
Bilgi toplumu oldunuz da, duygu toplumu olmanıza megabaytlarınız mı yetmiyor?
(Müşfik KENTER)

Göz hastanelerinde dikkat ediliyor mu

80 yaşındaki annemizi ‘çift görme’ şikayeti ile Maya Göz Hastanesi’ne götürdük. Muayene eden doktor ”Gözde duman var lazer yapmamız lazım” dedi ve yardımcısına hazırlıkları başlattı. Bir operasyon yapılacağını görünce, düşünelim karar verelim, bayram sonrası gelelim diyecek olduk; o ana kadar son derece kibar davranan doktor bir anda sertleşerek hastamızı ve bizleri resmen kovaladı.
Belli ki, SGK’dan alınacak kaynakla cirosunu düşürmüş olduk!
Bir doktor, etik kuralları unutarak hasta ilişkisini ticari ilişkiye çevirmemeli.
Göz ile ilgili sağlık kuruluşları her yerde mantar gibi türedi. Her şikayete operasyon yapmak sıradanlaştı. SGK, kurunun yanında yaşı yakan bir uygulama ile buralardan gelen faturaları ödeyince, sektör palazlandı! Karar vermek için bile hastaya fırsat vermez oldular işi hakarete kadar vardırır oldular. Biz böyle yerlere şifa bulmak için mi hakarete maruz kalmak için mi gidiyoruz anlayamadık?
Ferda ALTAY

X