İZMİR HABERLERİ

Akpınar, "Aziz Bey'in ifadesi çok erken oldu"

DHA
02.04.2016 - 12:14Son Güncelleme :
DHA

KARŞIYAKA Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun 2019'da aday olmayacağı açıklamasını erken bulduğunu söyledi.

Ben TV'nin "Üç Gazeteci Bir Konuk" programına katılan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Erol Yaraş ve Ünal Ersözlü'nün sorularını yanıtladı. CHP'nin Türkiye'den en yüksek oy oranına ulaştığı bir ilçenin sosyal demokrat belediye başkanı olarak, sosyal demokrat belediyecilik anlayışını uygulamaya çalıştığını söyleyen Başkan Akpınar stat tartışmaları konusunda şu bilgileri verdi,

"İktidar partisinin milletvekilleri, yerel yöneticilerle bir kavga süreci geliştirerek, önümüzdeki sürecin planlamasını yapıyorlar. Ben Karşıyaka Belediye Başkanı olarak doğru yerde yapılacak bir stat için, elime mikrofonu alıp AK Parti hükümetine teşekkür edeceğimi söyledim. Şu anda bir mahkeme süreci yaşanıyor ve yapım durduruldu. Umarım hukuk doğru karar verir ve orada bir stat yapımına izin vermez. O alan 1950'li yıllarda planlara spor alanı olarak işlenmiş ve Karşıyaka'nın yıllarca maçlarını yaptığı bir alan. Karşıyakalılık ruhunu orada yaşatmak gerekiyor. Orayı, U19, U21 takımlarımızın müsabakalarını yapabilecekleri bir saha olarak korumak gerekiyor. Orası bir spor adası olarak değerlendirilmeli. Spor salonu, saha, tenis kortu ve fitness center yapılarak kulübe bırakılmalı. Bizim gösterdiğimiz Örnekköy'deki alan da kentin dışında değil. Altına dükkanlar yapılacakmış. Pes diyorum. Orası Karşıyaka'nın en ölü alanı. Vatandaşları oraya getirip alışveriş yaptıramazsınız. Biz Örnekköy'e stadyum ve spor kompleksi diyoruz"

AFİŞ TARTIŞMASI

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nda Karşıyaka'ya astırdığı afişlerin tartışma yaratması, hatta Cumhurbaşkanı Erdodğan'ın bile yanıt vermesine de değinen Akpınar, "Afişlerde yasal engel olacak bir durum söz konusu değildi. Türkiye'de siyaset tersine işlediği için farklı yerlere gitti olay. Sayın Cumhurbaşkanımıza yanlış aksettirildi diye düşünüyorum. Bizim 'sanane' afişlerimiz aile içine karışma değil, kadının isyanıydı aslında. 8 Mart'ta karanfil dağıtarak değil, destek olarak insan haklarını uygulamamız lazım. Biz burada anlamayanların eleştirisini aldık. Biz kadınlarımızın ve çocuklarımızın güvencesi olmaya devam edeceğiz" dedi.b

BÜYÜKŞEHİR ADAYI OLACAK MI?

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun bir toplantıda 2019'da aday olmayacağını söylediği hatırlatılıp, kendisinin Büyükşehir adaylığını düşünüp düşünmediği sorulan Başkan Akpınar açık kapı bıraktı. Akpınar, Başkan Kocaoğlu'nun, 2019'a yönelik açıklamasını da erken bulduğunu söyledi, “Aziz Kocaoğlu İzmir tarihine geçmiş bir isim. Hiç aklında yokken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olup bunu başarıyla yapan bir isim. Bence bu, çok erken söylediği bir ifade. Aziz Bey'in de bugün aklında olmayanlar yarın başına gelebilir ve yeniden başkanımız olabilir. Bizler tek başımıza karar verme hakkına sahip insanlar değiliz. Benim de hedeflerim var ve siyaseti uzun yıllar yapmak istiyorum. Hırsla ve ihtirasla siyaset yaparak bir yerlere gelme hevesilisi değilim. Önümüzdeki döneme gelince de, daha 3 yılım var. 3 yıl boyunca görevimi yapmaya çalışacağım. 3 yıl sonunda 'kal' derlerse kalırım, 'başka yerde başkan olacaksın' derlerse onu da yaparım, 'başka bir görevde yapacaksın' derlerse onu da yaparım. Karşıyaka Belediye Başkanı olarak siyaset yaşamımı taçlandırdım. Daha iyi görevi verirlerse onu da yaparım. Eve dönüş yasası çıkarsa, evime de dönerim" dedi.

İZMİR (DHA)

foto

  

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Akpınar, "Aziz Bey'in ifadesi çok erken oldu" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Nisan 2016 tarihinde saat 12 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akpınar, "Aziz Bey'in ifadesi çok erken oldu" haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:30
 • Guneş
  08:15
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı