Gündem Haberleri

GÜNDEM

  AKP ucubesine oy vermeyin

  Hasan TÜFEKÇİ/AMASYA
  29 Mayıs 2011 - 01:25Son Güncelleme : 29 Mayıs 2011 - 01:25

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, annelere seslenerek, “1 milyon 700 bin çocuğun umudunu söndürdüler. Çocuklarımızın haklarını yediler. Çocuklarınızın geleceğine inanıyorsanız, AKP ucubesine 12 Haziran’da oy vermeyeceksiniz” dedi. Kılıçdaroğlu dün önce Çorum’un Sungurlu İlçesi’nde, ardından da Amasya ve İzmir’de düzenlenen mitinglerde konuştu. Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:
  “Siyasetçinin görevi toplumu birleştirmektir, ayrıştırmak değildir. Siyasetçinin görevi yurttaşa hizmet etmek demektir, eziyet etmek değildir. Çocuklarımızın mutluluğu, aydınlık bir Türkiye için size hizmet etmeye ahdim var, sözüm var. AKP genel merkezine bağlanan hortumları da keseceğim. Türkiye’nin ayağa kalkmasını istiyorum. Sorunu olan her yurttaş, AKP’ye ‘yeter’ demeli, halkın iktidarına yol vermeli. Haramilerin iktidarını yıkıp halkın iktidarını kurmalıyız.
  Bütün çiftçilere söylüyorum, sizin ananıza laf uzatan bir kişiye oy verirseniz benim iki elim yakanızda olur.
  Annelere sesleniyorum, çocuğunuz okusun diye boğazınızdan kesip okula gönderdiniz. 1 milyon 700 bin çocuğun umudunu söndürdüler. Çocuklarımızın haklarını yediler. Çocuklarınızın geleceğine inanıyorsanız AKP ucubesine 12 Haziran’da oy vermeyeceksiniz. Önce şifreyi ret ettiler. Sonra şifre var ama kopya yok dediler. Kopya yoksa şifre niye var? Neymiş savcı takipsizlik kararı vermiş. O savcı senin savcın, devletin cumhuriyetin savcısı değil. Cumhuriyetin savcısı olsa bütün bu rezaleti baştan sona masaya yatırır.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı