Gündem Haberleri

GÜNDEM

  AKP şehitlerin hesabını verecek

  Süleyman DEMİRKAN- KAYSERİ
  07 Ağustos 2006 - 00:00Son Güncelleme : 10 Ağustos 2006 - 11:52

  Tekir Yaylası’ndaki geleneksel Zafer Kurultayı’nda MHP gövde gösterisi yaptı. Konuşmasında AKP’ye yüklenen Bahçeli "Nefesimiz her zaman AKP’nin ensesinde olacak. Bölücülüğe verilen cesaretin, canların ve şehitlerin hesabını mutlaka vereceksiniz" dedi.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Erciyes Tekir Yaylası’ndaki Zafer Kurultayı’nda Başbakan Tayyip Erdoğan’ı hedef alarak, "Hükümet kaçmaya hazırlanıyor. Hayır sayın Başbakan, hayır sayın AKP’liler, biz buna fırsat vermeyeceğiz. Hayır asla kaçamayacaksınız" dedi.

  Bahçeli, hükümete seslenerek "Sizden hesap soracağız. Bozkurtların nefesi her zaman AKP’nin ensesinde olacak. Tek tek hesap vereceksiniz, bedel ödeyeceksiniz. Bölücülüğe verilen cesaretin, canların ve şehitlerin hesabını mutlaka vereceksiniz" diye konuştu.

  İKTİDARA YÜRÜYORUZ

  2 bin 200 metre yükseklikte, yurdun dört bir yanından, Balkanlar’dan, Türk Cumhuriyetleri’nden, KKTC’den ve Kuzey Irak’tan temsilcilerin de katıldığı kurultay alanındaki 400 bin kişilik kalabalığa hitap eden Bahçeli’nin konuşması zaman zaman tezahüratla kesildi. Bahçeli, özetle şunları söyledi:
  AKP şehitlerin hesabını verecek

  Yazar Yusuf Ziya Arpacık, MHP il Başkanı İhsan Barutçu, İstanbul Ülkü Ocakları Eski Başkanı Erdem Karakoç İstanbul ülkü Ocakları’nın çadırında sohbet ettiler.  Türk Milleti elinden tutulmayı, dizlerinin üzerinde doğrulmayı bekliyor. Türk milletinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin elinden tutacak olan sizlersiniz dava arkadaşlarım. Evet, Sevr sevdalıları, hırsızlar, vurguncular, Cumhuriyet düşmanları korksunlar Türk Milliyetçiliği yükseliyor. Yükseliyor ve iktidara doğru yürüyor.

  TÜRKİYE’DEN YANAYIZ

  AKP’nin gidişi Türkiye’nin kurtuluşu, milliyetçi hareketin güçlü ve onurlu iktidarının başlangıcı olacak. Biz, Türkiye’den ve Türk milletinden yana tarafız. Biliyoruz ki, müştereklerimiz ayrılıklarımızdan üstündür. Biz, Türkiyeyiz. Tek devlet, tek millet, tek vatan, tek Başkent’ten yana tarafız. Tek başına iktidara gelmemiz artık kaçınılmaz. Çözüm yine sandık, yine seçim. Önümüzdeki aylarda yapacağımız MHP’nin büyük kurultayı, 60. Hükümet’i milliyetçi hareketin kuracağının kurultayı olacak.

  400 silah 1 yaralı

  Kurultay öncesi 400 silah toplandı ve poşetlenerek kutulara konuldu. Ancak alınan önlemlere rağmen Burhan Özışık (48) isimli kişi geceki eğlencede bir kurşunla omzundan yaralandı.

  Diz çöküp el öptüler

  Protokol tribününde beyaz bir koltuğa oturan ve sağ yanına Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, sol yanına MHP Kayseri İl Başkanı Ömer Faruk Murat’ı alan Devlet Bahçeli, sanatçı Ahmet Şafak’ı keyifle dinledi. Protokole giden Ahmet Şafak, Bahçeli’yi selamladı, "Böyle bir liderin ve halkın önünde diz çöküp, baş eğiyorum" dedi. Dünya ve olimpiyat eski şampiyonu halterci Naim Süleymanoğlu da Bahçeli’nin elini öperek, protokol tribününe oturdu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı