Gündem Haberleri

GÜNDEM

  AKP seçim bürosunda yangın

  A.A
  08.07.2007 - 08:48 | Son Güncelleme:

  AKP Didim İlçe Başkanlığı'na, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un da katıldığı seçim bürosu açılışı ve milletvekili adayları tanıtım toplantısı sırasında parti binasında çıkan yangın, kısa süreli panik yarattı.

  AKP seçim bürosu açılışı ve milletvekili aday tanıtım toplantısı için Aydın'ın Didim ilçesine gelen Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, milletvekili adaylarının konuşmalarını dinlediği sırada seçim bürosundaki çay ocağında yangın çıktı.

  Çay ocağındaki tüpün patlama olasılığına karşı Koç, korumalarının da yardımıyla olay yerinden uzaklaşırken, seçim bürosunda kısa süreli bir kargaşa yaşandı.

  Didim Belediyesi itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kısa sürede söndürülen yangının, tüpten sızan gazdan kaynaklandığı bildirildi.

  Yangının söndürülmesinin ardından programını sürdüren Koç, kendisinin nazara inanan bir kişi olduğunu ifade ederek, “Eğer siz de inanıyorsanız, elinizde yanan ampul anahtarları çıkararak bu ışığı taşıyın ve aydınlanın” dedi.

  Yangının alevlerinin, kendilerini yeniden ayağa kaldırıp aydınlattığı biçiminde yorumlanmasını isteyen Koç, sözlerini şöyle sürdürdü:
  “Biz kaçmayız. Olsa olsa, kendimizi size teslim ederiz. Bu topraklarda ne yetişirse başımızın üstünde yeri var. Biz hukuk devletinden yanayız. Siz kanunları da aşıp, hakimler devleti kurmaya kalktınız. Halkımız dayanır ama seçime kadar. Seçim gibi nasihat yoktur. Kimine doğum kimine ölüm.”

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı