Gündem Haberleri

  AKP’liler onaylarını yarım saatte alıyor

  Süleyman DEMİRKAN / ANKARA
  08.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ürgüp Belediye Başkanı Bekir Ödemiş, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’un, "Bodrum Belediyesi’nin imar yetkisini aldık" açıklamasına tepki gösterdi.

  Ürgüp’ün CHP’li Belediye Başkanı Ödemiş, Ürgüp ve Bodrum da dahil olmak üzere bütün turizm statüsündeki belediyelerin imar planlarını zaten kanuna göre Turizm Bakanlığı’nın onayladığını söyleyerek, "Bakanlığın onaylamadığı planı uygulayamayız. Bakan, imar planlarının kendi bakanlığında nasıl onaylandığını bilmiyor mu? AKP’lilerin Ürgüp’te istedikleri planı, yarım saat içinde Turizm Bakanlığı’ndan onaylatıp getirdiklerini biliyorum" dedi.

  İmar planlarında yolsuzluk yapılıyorsa, bunun sadece CHP’li Bodrum Belediyesi’ni bağlamayacağını ifade eden Ödemiş, "Ama, müfettişler hep muhalefet belediyelerine gönderiliyor. İktidar belediyelerinin dokunulmazlığı var. Kaldı ki, yolsuzluk oluyor savıyla belediyenin yetkisini alıp bakanlığa verirseniz, o zaman bakanlıkta yolsuzluk olunca da yetki bu kez Başbakana, Cumhurbaşkanına veya AB’ye mi devredilecek? Geçmişte, Turizm bakanlarının yandaşları aracılığıyla, her imar izninden para alarak siyasetin finansmanında kullandıkları görüldü" diye konuştu.

  ’Fötr’ü açık artırmada

  KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Atilla Koç, önceki gün Kuşadası Adaland Aquapark’ı gezdi. Aşırı sıcak nedeniyle park içinde dolaşırken giydiği fötr şapkayı bir an bile başından çıkarmadı. Koç, daha sonra şapkayı açık artırmayla satışa koyacağını söyledi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı