Gündem Haberleri

GÜNDEM

  AKP’li belediye meclis üyesi öldürüldü

  KAYSERİ, (DHA)
  21.08.2006 - 13:03 | Son Güncelleme: 21.08.2006 - 13:21

  Kayseri’de Kocasinan Belediyesi meclis üyesi AKP'li 40 yaşındaki Sakıp Yılmaz, silahla kavga edenleri ayırmak isterken, av tüfeğinin ateş olması sonucu yaralandı. 1 gün yoğun bakımda tutulan Yılmaz kurtarılamadı. Böylece kavgada ölenlerin sayısı 2’ye çıktı.

  Kocasinan İlçesi Argıncık Cumhuriyet Mahallesi Osmangazi Caddesi'ndeki semt pazarında iddiaya göre, 23 yaşındaki Mustafa Aktaş ile pazarcılık yapan 19 yaşındaki Serkan K., 20 yaşındaki Öner Y. ve 9 yaşındaki E.B., arasında ‘haraç isteme' nedeniyle önceki gün tartışma çıktı. Mustafa Aktaş, tartışma sırasında pazarcılara hakaret edip ayrıldı. 1 gün sonraki pazara tabanca ve av tüfeklerini alıp gelen pazarcılar, tezgahlarına gelen Mustafa Aktaş ile yeniden tartışmaya başladı.

  Büyüyen kavgada silahlar kullanılmaya başlayınca Mustafa Aktaş, kafasından aldığı mermi ve fişekler nedeniyle ağır yaralandı.

  Kavgayı gören AKP’li meclis üyesi serbest meslek sahibi Sakıp Yılmaz, pazarcılardan silahları almaya çalışırken, tüfeğin ateş olması sonucu yaralandı. Aynı kavgayı ayırmak isteyen babasının yanındaki bulunan Mehmet Yılmaz ile 41 yaşındaki Maşuk İlin de çeşitli yerlerinden sopayla vurulduğu için yaralandı.

  Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Mustafa Aktaş, yolda öldü. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi’ne kaldırılan ve 1 gün yoğun bakımda tutulan Sakıp Yılmaz kurtarılamadı.

  Diğer yaralılar, tedavilerinin ardından taburcu edildi. 1 tabanca ve 1 av tüfeğin ele geçirildiği olayla ilgili olarak, Serkan K., Öner Y. ve 9 yaşındaki E. B. gözaltına alındı. Olay yerinde, 5 boş tabanca mermisi ile 4 boş av tüfeği kartuşu ve 1 bıçak bulundu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı