Gündem Haberleri

GÜNDEM

  AKP İl Başkanlığı'nın teşekkür yemeği

  A.A
  26.07.2007 - 10:56 | Son Güncelleme: 26.07.2007 - 10:56

  AK Parti Ankara İl teşkilatları ve Ankara milletvekilleri yemekte bir araya geldi.

  Altınpark'da düzenlenen kutlama yemeğinde konuşan Ankara İl Başkanı Halis Bilgin, AK Parti'nin oylarını Ankara'da artırdığını belirterek, tüm teşkilat mensuplarına teşekkür etti. Bilgin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da Ankara'daki seçim sonuçlarından memnun olduğunu ifade ederek, teşekkürlerini ilettiğini aktardı.

  Yemekte Ankara'dan aday olan ancak seçilemeyen milletvekilleri ile seçilen milletvekilleri de kısa birer teşekkür konuşması yaptı.
  Devlet Bakanı Beşir Atalay, başarıyı kutlamak için bir arada olduklarını belirterek, bunun herkese nasip olmadığını söyledi.
  Toplumun seçimlerde büyük bir basiret ve sağduyu gösterdiğini dile getiren Atalay, “Milletimiz sağduyusunu böyle zamanlarda hep göstermiştir. Milletimizin bize verdiği bu desteğin aynı zamanda büyük sorumluluğu var. Vatandaşlarımıza sevgi ve ilgi dağıtalım” dedi.
  Atalay, “oy versin vermesin bütün toplumu kucaklayacaklarını” dile getirerek, “yeni dönemde sosyal politikalara daha fazla kaynak ayrılacağını” kaydetti.

  Devlet Bakanı ve Baş Müzakereci Ali Babacan da oy kullanma ve Meclis'te temsil oranlarının son derece yüksek olduğu bir seçim yaşandığını söyledi. Kadın milletvekili sayısındaki artışa dikkat çeken Babacan, “Refahın ve istikrarın artması için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

  Babacan, milletten aldıkları desteğin aynı zamanda kendilerine önemli bir sorumluluk yüklediğini ifade etti.
  Eski Adalet Bakanı Cemil Çiçek de istikrar programı uygulayıp oyunu artıran AK Parti'nin bu başarısının dünya çapında bir başarı olduğunu söyledi.

  Çiçek, yerel seçim çalışmaları hazırlıklarına da başladıklarını kaydetti. Toplantıya, AK Parti Grup Başkanvekili Salih Kapusuz, bazı parti yöneticileri ve teşkilat mensupları da katıldı.

  Toplantının sonunda ilçe, belde başkanları ve belediye başkanlarına ile seçim çalışmasına katkıda bulunanlara Atalay, Babacan, Kapusuz ve Çiçek tarafından plaket verildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı