Gündem Haberleri

GÜNDEM

  AKP İl Başkanlığı'na kundaklama girişimi

  Recep İSTEK/ KAYSERİ, (DHA)
  13 Ekim 2008 - 12:32Son Güncelleme : 13 Ekim 2008 - 14:53

  AKP Kayseri İl Başkanlığı binasını kundaklama girişiminde bulunulduğu bildirildi.

  AKP Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel'in bugün yaptığı basın toplantısı öncesinde kimliği henüz belirlenemeyen 1 kişi tarafından bina girişinde yangın çıkartılmak istendiği öne sürüldü. Bu konuda açıklama yapan Karayel, “Basın toplantımızın yaklaşık 1 saat öncesinde, il başkanlığı binasının girişine merdiven boşluğuna gelen bir kişi, elindeki tineri dökerek kibritle yaktı. Kısa süre sonra dumanı fark eden görevliler yangını söndürdü. Güvenlik kamerasına da yakalanan zanlının eşkali belirlendi ve yakalanması için harekete geçildi. Bu tür olayları önemsemiyoruz. Hizmetlerimizi ve projelerimizi anlatmak için yapacağımız basın toplantısını gölgelemek için yapılan bir saldırı olduğunu düşünüyoruz. Biz yolumuza devam edeceğiz. Bu tür olaylar bizi yıldıramaz” dedi.

  KUNDAKLAMA GİRİŞİMİNDE BULUNAN KİŞİ YAKALANDI

  Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, zanlının eşkalini belirledi. Polis ekipleri, kısa süre sonra G.Y.A'yı gözaltına aldı.

  Zanlının, polis ekiplerince bilinen kişilerden olduğu ve psikolojik sorunları bulunduğu öğrenildi.

  Öte yandan, kundaklama girişiminin güvenlik kamerasındaki görüntüleri gazetecilere gösterildi.

  Güvenlik kamerası kayıtlarına göre, elinde poşetle il başkanlığına gelen zanlı, binanın merdivenlerine çıkıyor. Poşetin içindeki pet şişeye koyduğu tineri merdivenlere döken zanlı, kibriti ateşledikten sonra binayı terk ediyor.

  Düzenleyecekleri basın toplantısının hazırlığını yapan milletvekilleri Yaşar Karayel ve Ahmet Öksüzkaya ile yaklaşık 10 kişinin parti binasında olduğu sırada yaşanan olay sonrası, parti görevlileri yangın söndürme cihazıyla alevlere müdahale ediyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı