Gündem Haberleri

GÜNDEM

  AKP Gençlik Kolları Başbakana iletilmek üzere ‘mesaj defteri’ açtı

  Onur SAĞSÖZ/ ERZURUM, (DHA)
  06 Ekim 2007 - 13:02Son Güncelleme : 06 Ekim 2007 - 13:02

  ERZURUM’da, AKP Gençlik Kolları Başkanlığı, Aziziye Parkı’na kurduğu standda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a iletilmek üzere ‘mesaj defteri’ açtı.

  Yaklaşık 6 bin kişinin dilek ve şikayetlerde bulunduğu defterde ilginç istekler de yer aldı. İstediği kızla evlenemediğinden yakınan bir vatandaş, “Sayın Başbakanım, babası kızını vermiyor. Bana o kızı ister misiniz? Düğünümde nikah şahidim olur musunuz?” diye yazdı.

  Cemal Gürsel Caddesi'ndeki Aziziye Parkı’nda iletişim standı kuran AKP Erzurum Gençlik Kolları Başkanlığı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a iletilmek üzere bir mesaj defteri açtı. 20 günde yaklaşık 6 bin kişinin ziyaret ettiği standda, vatandaşlar görüş, düşünce, şikayet ve dileklerini mesaj defterine yazıyor.
  AKP Gençlik Kolları Başkanı Zafer Tarıkdaroğlu, 7’den 70’e her kesimin Başbakan Erdoğan’a mesaj bıraktığını belirtti. Vatandaşların çok samimi ifadelerle Başbakan Erdoğan’dan iş istediğini ve şikayetlerini dile getirdiğini anlatan Başkan Tarıkdaroğlu, “Türkiye’de ilk kez bu uygulamayı biz başlattık. Parti teşkilatları, halkla hükümet arasında köprü görevi görür. Daha çok kesimden görüş almak için bu yolu tercih ettik. Herkes içinden geleni bu deftere yazıyor. Defterin içinde çok sıcak mesajlar var. Herkes Başbakan’ı kendisine çok yakın görüyor. Mesajlarına ‘Baba’, ‘Dadaşım’, ‘Ağabey’ diye başlıyorlar, iş ve aş istiyorlar. Hatta Başbakan’ın güvenliğinden endişe eden, koruma sayısının artırılmasını isteyenler bile var” dedi. Mesajlar arasında ilginç olanlara da rastlandığını belirten Tarıkdaroğlu, “Evlenmek isteyen bile Başbakan’a mesaj yazmış. Bu defterleri mutlaka Başbakanımız Erdoğan’a ileteceğiz. Her mesaj sahibine mutlaka geri dönüşüm olacak” diye konuştu.


  İŞTE BAŞBAKAN’A MESAJLAR

  Başbakan Erdoğan’a isim, adres ve telefon numarası bırakarak yazılan mesajlardan bazıları şunlar:
  - Sayın Başbakan’ım babası kızını vermiyor. Bana o kızı ister misiniz? Düğünümde nikah şahidim olur musunuz?
  - Başbakanım, biz Gölbaşı’nda yaşıyoruz. Bizi toplumda dışlıyorlar. Ne olur bize iş bul.
  - Başbakanım iş istiyorum, iş.
  - Sivil anayasa konusunda çalışmalarınızı çok beğeniyorum. Merak etmeyin arkanızdayız.
  - Ağabey, güvenlik tedbirlerini, korumaları artır. Kendine çok dikkat et. Size birşey olmasından çok korkuyoruz.
  - Başbakanım benim projelerim var. Beni değerlendirin.
  - Baba, seni çok seviyorum.
  - Başbakanım Allah rızası için şu İmam Hatip ve başörtüsü problemini çöz.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı