Gündem Haberleri

GÜNDEM

  AKP’den teşekkür

  Turan YILMAZ / ANKARA
  27 Temmuz 2007 - 01:26Son Güncelleme : 27 Temmuz 2007 - 01:26

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanlığı oylamasına katılacaklarını açıklaması AKP’yi rahatlattı. AKP’den, Bahçeli’ye, "Köşk teşekkürü" geldi. AKP’nin önde gelen isimlerinin değerlendirmeleri şöyle:

  Cemil Çiçek (Adalet eski Bakanı) Artık kimsenin bir şey söyleyemeyeceği bir tablo ortaya çıktı. Bunu da millet sağlamıştır. Ne sorun çözülecekse, bu çatının altına girerek çözülecektir. (Gül’ün adaylığı konusunda) Kendisi adaylık yönünde bir karar verecekse, hiç tereddütsüz desteklerim.

  Necati Çetinkaya (Gn. Bşk. Yrd.) Bu ülke hepimizin. Biz seçim meydanlarında söylenen her şeyi unuttuk ve o kitabı kapattık. Dün dünde kaldı, aslolan bugündür. Bugün ülke bizden uzlaşı istiyor. Ben uzlaşı içinde olgun şekilde hareket eden herkese teşekkür ediyorum.

  Salih Kapusuz (Grup Başkanvekili) Ben birlikte çalışmanın gerekli olduğunu görüyorum. Bu konuda yapılmış bir değerlendirmeyi de doğru buluyorum. Asıl olan milletin verdiği görevi, parlamentodaki görevi yapmanın herkesin sorumluluğu olduğunu düşünüyorum. (Gül’ün adaylığıyla ilgili)

  Nihat Ergün (Gn. Bşk. Yrd.) Sayın Bahçeli’nin açıklaması makul ve olumlu bir karar, seçim sonuçlarını da iyi değerlendiren bir yaklaşım. Zaten bu dönem bir kriz yaşanması sıfıra yakın bir ihtimaldi. Çünkü bu süreçten herkes büyük dersler çıkardı. CHP’nin de çıkarmış olması lazım. Artık bu Meclis’te kriz çıkarmaya çalışanların iyi niyetli olmadıklarına hükmedilir.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı