Gündem Haberleri

  AKP’de onur patlaması

  Hürriyet Haber
  04.05.2010 - 00:58 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 8. maddenin Anayasa paketinden düşmesini, “AKP içinde bir onur patlaması bekliyordum, beklentim gerçekleşti” sözleriyle değerlendirdi.

  AK PARTİ'YE OYLAMA ŞOKU / FOTO GALERİ

    

  Baykal, yakın çevresine yaptığı ilk açıklamada, şunları söyledi: “23 Nisan konuşmamda, 1 Mart tezkeresinde AKP’li milletvekillerinin yaptığı değerlendirmeyi hatırlatmış ve benzer bir tavrın bu süreçte de gerçekleşebileceğine yönelik umudumun işaretini vermiştim. Umudum karşılığını buldu. Maddeye destek vermeyen AKP’li vekil arkadaşlarımı en içten duygularımla tebrik ediyorum.”

  Bahçeli: Hayırlı sonuç

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, oylamadan önce Hürriyet’e 329 oy çıkar demişti, söyledikleri doğru çıktı. Bahçeli, oylamadan sonra konuya ilişkin yazılı açıklamasında şunları söyledi: “Anayasa değişikliğindeki bu maddenin Meclis iradesiyle reddedilmiş olması bizim için hayırlı bir sonuçtur. Değişiklik yönünde atılan adımların bir uzlaşma temeline dayalı olması çok daha anlaşılır bir durum olarak ortaya çıktı. İktidarın bu gelişmeyi dikkate alarak değişiklikle ilgili tasarrufunu gözden geçirmesinde yarar vardır.”

  BDP: Anlamadılar

  BDP Şırnak Milletvekili Sevahir Bayındır’ın ilk değerlendirmesi, “Geçen hafta 8. Madde’ye verdiğimiz desteğin anlamını kavramadılar. BDP’yi kendilerinin oy deposu olarak görmenin cezasını çekiyorlar” oldu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı