Gündem Haberleri

GÜNDEM

  AKP çok başarılı

  Nuray BABACAN / ANKARA
  23.07.2007 - 02:42 | Son Güncelleme: 23.07.2007 - 02:42

  Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Mesut Yılmaz, 2002 genel seçimlerinin ardından partisi barajın altında kalınca, "Aktif siyasetten ayrılıyorum, artık bir sivilim" açıklaması yapmıştı. Yılmaz, 5 yıl sonra "sivil toplum üyesi olmaktan vazgeçerek" tek başına yeniden Meclis’e girdi.

  Yılmaz, Hürriyet’e yaptığı değerlendirmede, "AKP çok başarılı sonuç aldı. Tebrik ediyorum" dedi. Yılmaz, TBMM’de merkez sağın tek temsilcisi olduğu değerlendirmelerine ise "Bundan sonra beni Meclis çalışmalarında göreceksiniz. Merkez sağın geleceği konusunda şimdiden bir şey söylemiyorum. Onu zaman içerisinde göreceksiniz" dedi. Yılmaz, siyasetten uzak kaldığı 4,5 yıllık sürede bir yandan Yüce Divan süreciyle boğuşurken, diğer yandan Avrupa ülkelerinde "Türkiye geleceği ve AB süreci" konusunda konferanslar ve dersler verdi. Yılmaz’ın dışardan desteği birleşmenin tarafı olan Anavatan partisinin yeni genel başkanı Erkan Mumcu’yu rahatsız etti. Yılmaz, DYP-Anavatan birleşmesi olması durumunda birleşik DP’den "bağımsız" aday olabileceğini açıkladı. Ancak bu gerçekleşmeyince tek başına Rize’de kampanya başlattı. Rize’de bir ay boyunca kamp kuran Yılmaz, AKP’nin karşı kampanyasına rağmen bağımsız milletvekili olarak Meclis’e girmeyi başardı

  41 bin oyla girdi

  RİZE bağımsız milletvekili adayı, eski Başbakan Mesut Yılmaz, oyunu saat 12.00 sıralarında Rize Çarşı Mahallesi’nde Kurtuluş İlköğretim Okulu’nda 1032 numaralı sandıkta kullandı. Yılmaz, "Baskın bir erken genel seçim oldu. Bu yüzden istediğim gibi bir seçim kampanyası yürütemedim. Sadece 1 ay süreyle seçmenlerimle görüşebildim" dedi. Yılmaz, Rize’den 41.176 oy alarak Meclis’e girdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı