« Hürriyet.com.tr
MENÜ

AKP: Çocuk yuvaları yerel yönetimlere devredilmeli

AKP Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, Malatya Çocuk Yuvası’nda yaşanan olayların, bu tür hizmetlerin yerel idarelere devredilmesinin gereğini bir kez daha ortaya koyduğunu belirtti. Çetinkaya, parti olarak bunun için çalışma başlattıklarını kaydedererek, bu kapsamda Belediye Gelirleri Yasası’nı Bayram’dan sonraki en kısa sürede TBMM’den geçirmek istediklerini vurguladı.

ANKARA (ANKA)
SON GÜNCELLEME

Çetinkaya, AKP Genel Merkezi’nde özelleştirme ve güncel konularla ilgili basın toplantısı düzenledi. Malatya Çocuk Yuvası’nda yaşanan olaylarla ilgili Sosyal Hizmetler İl Müdürü’nün "İki Malatya milletvekili beni zorla göreve getirdi" şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine Çetinkaya, "Bu tek taraflı irade beyanıdır" karşılığını verdi. Çetinkaya, bürokrasinin kendi doğası olduğunu, burada yaşanan olumsuzlukları "şu istifa etsin, bu istifa etsin" diye dile getirmenin yanlış olduğunu kaydetti. Necati Çetinkaya, Malatya olayında Vali’nin de ihmali olduğunu ima ederek, "Devletin bir yönetim tarzı var, belediyesi var, valisi var, müdürü var genel müdürü var. Bu hizmet manzumesi, bu kadrolaşmanın içinde herkesin bir görevi vardır" diye konuştu.

HEMŞERİCİLİK DUYGUSU

Sosyal hizmetlerin yerel idarelerce yürütülmesi gerektiğini belirten Çetinkaya, yerel idarelerin "hemşericilik" duygusuyla, daha iyi hizmet götüreceğini ifade etti. Parti olarak bu yönde bir çalışma başlattıklarını dile getiren Çetinkaya, bu kapsamda Belediye Gelirleri Yasası’nı Ramazan Bayramı’ndan sonraki en kısa sürede çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Çetinkaya, belediyelerin bu tür hizmetlere talip olduklarını sözlerine ekledi.

Çetinkaya ayrıca Türkiye’deki özelleştirme çalışmalarına tepki gösterilmesini daha önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dile getirdiği "Matbaanın bu ülkeye 200 yıl geç gelmesine neden olan istemezükçü zihniyet gelişmelere engel oluyor" sözleriyle ifade etti. Çetinkaya, "Muhalefet sermayenin dilini, dinini, ırkını tartışmaktadır" derken iktidarları döneminde yapılan özelleştirmelerde 15 milyar 200 milyon dolar gelir elde edildiğini de sözlerine ekledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz