Spor AKP Bursa İl Başkanı: Saldırgan galiba İmarzede
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AKP Bursa İl Başkanı: Saldırgan galiba İmarzede

YEREL HABERLER AKP BURSA İL BAŞKANI: SALDIRGAN GALİBA İMARZEDE

AK Parti Bursa İl Başkanı Hayrettin Çakmak, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanan AK Parti Grup Başkanvekili ve silahlı saldırıya uğrayan AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Çelik'in hayati tehlikesinin bulunmadığını söyledi.

AK Parti Bursa İl Başkanı Hayrettin Çakmak, Çelik'in kaldırıldığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi'nin önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Faruk Çelik'in sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti. Çakmak, şöyle dedi: “Çok şükür hayati tehlikesi yok. Bir tane kurşun isabet etti baldırına ve kurşun da çıkmış, kemiğe zarar vermemiş. Tüm doktorlar gelip inceleme yaptı. Ameliyata gerek görmediler. Ama birkaç gün hastanede yatması gerekecek. Çünkü ben bizzat başındaydım, ayaklarını hareket ettirdiler. Bütün sinir sistemleri çalışıyor. Tansiyonu da normal. Herhangi bir hayati tehlikesi olmaması, bizim için sevindirici bir durum. Allah çoluk çocuğuna bağışladı.”
Ateş eden kişinin yakalandığını anımsatan Çakmak, şöyle konuştu:

“Bu kişi İnegöllü, Balkan göçmeni bir zat. Çok ilgisiz bir şekilde ifadeler kullanıyor. İlk başta 'ben savcıya söyleyeceğim, mahkemeye söyleyeceğim' diye birşeyler söylemiş. Fakat daha sonra söylediği şu; zannediyorum İmar Bankası'nda parası batmış. Bunun için bazı yasalar çıkarılarak paraların ödenmesi gerekiyormuş. Bundan dolayı da sayın grup başkanvekilimizi sorumlu tutuyormuş. Bu kanunun çıkmaması nedeniyle Kurban Bayramı'nda vuracakmış da uygun ortam bulamamış ve bugünkü kongreye gelerek vurmuş. Zannediyorum 27 milyar liralık bir rakam telaffuz etmiş. Tabi şu anda kesin konuşulacak cümleler değil bunlar. Herhalde ruhi dengesi sıkıntılı bir kişi. Olayın bize de şükür dedirtecek tarafı, hayati tehlikesinin olmaması ve bundan sonra da hiçbir sağlık sorunu yaşamayacak olmasıdır.”
Emniyet müdürlüğünün işine devam ettiğini belirten Çakmak, olayın bundan sonrasını mahkeme safhasının oluşturduğunu kaydetti. Çakmak, gördüğü kadarıyla polisin saldırı sonrası linçi önleyerek zanlıyı alıp karakola götürdüğünü söyledi. Çakmak, şunları kaydetti:

“Ben o onda orada yoktum. Bakan bey ile yukarı çıkmıştım. Haber gelince aşağı indik. Herhalde meczupvari bir kişi. Faruk Bey'i biraz önce başbakanımız aradı. Başbakanımıza anlattığı da şu; 'Bir anda yanıma birisi geldi... Zannediyorum profesyonel bir suikastçı değildi. Artık nasıl ateş edeceğini, ne yapacağını da şaşırmış olabilir. Yaptığı hareket o'. Faruk beyin morali, babası gelince biraz bozuldu. Böyle bir şey beklemiyorduk, çünkü bu işleri meczuplar yapar. Bir meczubun da gelip yapabileceği budur, beklediğimiz hareketler değildir bunlar. Biliyorsunuz geçenlerde bizim il binamıza bomba attılar. Siyasette olmasını hiç arzu etmediğimiz, görmek istemediğimiz şeyler. Ama bunlar oluyor. Bundan sonra da biz tedbirli oluruz. Yapabileceğimiz budur.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle