Gündem Haberleri

GÜNDEM

  AKP binalarında bombalı saldırı alarmı

  Serhat ALAATTİNOĞLU/İSTANBUL, (DHA)
  17 Temmuz 2007 - 17:43Son Güncelleme : 17 Temmuz 2007 - 17:43

  İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü’ne bir örgüt tarafından gönderilen e-posta polisi harekete geçirdi. mesajda çete ve örgüt kurdukları gerekçesi ile tutuklanan üyelerin serbest bırakılmaması halinde AKPa'nin parti binalarının bombalanacağı iddia edildi. E-postada Beyoğlu AKP seçim irtibat bürosuna molotof kokteyli atılmasının da kendileri tarafından gerçekleştirildiği öne sürüldü. Polis e-postanın gönderildiği I.P. adresinden gönderen kişilerin kimliğine ulaşmaya çalışıyor.

  İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Ümraniye'de bir eve düzenlenen ve 27 adet el bombasının bulunması ile başlayan operasyon Bursa, Eskişehir ve Ankara'ya sıçramıştı. Operasyon ardından adı Danıştay saldırısında da geçen Emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin'in ve Emekli Binbaşı Zekeriya Öztürk'ün de aralarında bulunduğu 8 zanlı tutuklanmıştı. Bursa'da bir işyerine düzenlenen baskında çok sayıda dinamit lokumu ve fünye bulunmuştu. Eskişehir'deki operasyonda ise emekli Binbaşı F.E.'ye ait evde Kanas suikast silahı, dürbün, Kalaşnikof tüfek, 12 el bombası, gaz bombası, A4, C4 ve TNT patlayıcı, tahrip kalıpları, saniyeli fitiller, tabanca, susturucu ve çok sayıda gizli belge ele geçirilmişti. F.E. gözaltına alınıp tutuklanmıştı.

  Operasyonların ardından 22 Temmuz seçimleri öncesinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gönderilen e-posta polisi harekete geçirdi. Bir örgütün imzası ile gönderilen e-posta da operasyonlarda gözaltına alınanların serbest bırakılmaması halinde AKP'nin il ve ilçe binalarının bombalanacağı tehdidinde bulunuldu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri bunun üzerine ‘çok gizli' ibaresiyle ilçe emniyet müdürlüklerini uyararak gerekli önlemleri almalarını istedi. E- postada Beyoğlu AKP seçim irtibat bürosuna molotof kokteyli atılmasının üstlendiklerini belirten kişilerin tespit edilmesi için polis kapsamlı soruşturma başlattı. Bilgi İşlem Şube ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri önceki gün atılan e-postanın geldiği I.P. adresini tespit etmeye çalışıyor. AKP'nin parti binalarındaki güvenlik önlemlerini de artırdı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı