Gündem Haberleri

GÜNDEM

  AKOM'dan şiddetli yağış uyarısı

  Özgür ALTUNCU / DHA - İstanbul
  17.08.2014 - 15:03 | Son Güncelleme:

  Meteoroloji ve AKOM İstanbul'da etkili yağış beklendiğini açıkladı.

  Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü ve AKOM Meteoroloji birimi İstanbul için Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı hava uyarısı verdi. Önlemlerin artırıldığı İstanbul'da bu gece kuvvetli yağış bekleniyor.

  İL İL 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

  Açıklamada, "Marmara bölgesinde Salı sabahına kadar sürecek kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor" denildi. Yağışların; İstanbul başta olmak üzere Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olmasının beklendiği ve rüzgarın Poyraz ve Karayel yönlerinden kuvvetlice, yağış anında hamle yaparak fırtına şeklinde esmesi, hızının saatte yer yer 30 ila 70 km saate ulaşmasının öngörüldüğü duyuruldu. Açıklamada, yağışla birlikte Yıldırım, Şimşek, dolu, ve hortum oluşma ihtimalinin yüksek olduğu vurgulandı.

  AKOMdan şiddetli yağış uyarısı YAĞIŞ GELİYOR; İDO İPTAL ETTİĞİ SEFERLERİ AÇIKLADI

  Meteoroloji'den yapılan uyarı doğrultusunda AKOM'un alarma geçerek tüm birim yetkililerini toplandığı, Ana arterler ve yollarda mazgal temizleme, kanal açma çalışmaları yapıldığı, yaprak ve poşetlerden tıkanan yağmur suyu kanallarının temizlendiği belirtildi. Muhtemel su baskını olabilecek alt geçit ve yollarda tedbirler alındığı da açıklamada yer aldı. Açıklamanın sonunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye, Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, İSKİ, Park Bahçeler, Atık Yönetimi Müdürlü ekiplerinin 2.150 personel, 1.020 araçla olumsuzluklara karşı hazır bekletildiği bilgisi de verildi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı