ANKARA HABERLERİ

‘AKM’ye kent meydanı da eklensin’

Murat YILMAZ
11.11.2017 - 14:04Son Güncelleme :

İstanbul’daki yeni AKM projesinin açıklanmasının ardından gözlerin çevrildiği Ankara AKM için Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Ramazan Şimşek’ten de öneri geldi. Şimşek, AKM’ye kent meydanı eklenmesi talebinde bulundu.

Murat YILMAZ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Ankara milletvekillerine “Yeni AKM gibi bir proje de Ankara’ya yapılsın” talimatının ardından gözler zaman zaman yıkılması ve yerine yeni proje yapılmasıyla gündeme gelen Başkent’teki Atatürk Kültür Merkezi (AKM) alanına çevrildi. Cumhurbaşkanı’nın talimatının ardından Ankara’daki AKM için kapsamlı bir proje çalışması yapıldığı belirtilirken Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Ramazan Şimşek’ten de AKM’ye kent meydanın da eklenmesi önerisi geldi. Mayıs ayında Belediye Meclisi’ndeki kesin hesap görüşmelerindeki konuşmasında da AKM ile ilgili önerilerde bulunduğunu hatırlatan Şimşek şunları söyledi:

ANKARA’YA NEFES ALDIRIR

Ankara’nın halen kendisine yakışan bir kent meydanı bulunmuyor. Avrupa ödüllü başkent diyoruz, 5 milyonu geçen nüfusa sahibiz. Ama kent meydanımız yok. Mayıs ayında da önerimizi Meclis’te sunmuştuk. ‘AKM binasının bulunduğu alana kentimize yakışır bir kent meydanı yapılmalı, en azından şehrin merkezindeki bu alan insanlarımız için nefes alacakları bir yere dönüştürülmelidir’ demiştik. Şimdi yine yeni bir proje ile gündeme gelen AKM için girişimde bulunulmasını olumlu karşılıyoruz. Bizim önerimiz yine projenin içine kent meydanının da eklenmesi. Bu şekilde yapılırsa hem kentimiz hem de Ankaralılar için yeni bir nefes aldıran, Başkent’e yakışan bir meydan olur.”

BELEDİYEDEN AKM AÇIKLAMASI

Öte yandan önceki gün bazı gazetelerde Çevre ve Şehircilik Şurası öncesi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, Başkan Mustafa Tuna’ya İstanbul’daki AKM’ye benzer bir projeyi Ankara’da bulunan AKM alanında da hayata geçirmek için çalışma yapılması talimatını verdiği öne sürüldü. Ancak Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada görüşmede, AKM alanı ile ilgili herhangi bir konunun görüşülmediği belirtilerek bu iddia yalanlandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ‘AKM’ye kent meydanı da eklensin’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Kasım 2017 tarihinde saat 14 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘AKM’ye kent meydanı da eklensin’ haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Nisan 2018, Pazar
 • İmsak
  04:22
 • Guneş
  05:54
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  16:38
 • Akşam
  19:40
 • Yatsı
  21:06
Sayfa Başı