SAKARYA HABERLERİ

AKM’de Çocuk Astım Ve Alerjisinde Yenilikler Konuşuldu

IHA
08 Ekim 2015 - 12:59Son Güncelleme : 08 Ekim 2015 - 13:00

AKM'DE ÇOCUK ASTIM VE ALERJİSİNDE YENİLİKLER KONFERANSINDA TEDAVİ YÖNTEMLERİ PAYLAŞILDI

IHA

Büyükşehir Belediyesi ‘Çocuk Astım ve Alerjisinde Yenilikler’ konulu konferansta tedavi yöntemleri ve izlenecek yollar katılımcılar ile ayrıntılı olarak paylaşıldı.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Çocuk Astım ve Alerjisinde Yenilikler’ konulu konferans AKM’de gerçekleştirildi. Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Klinik Koordinatörü Prof. Dr. Bülent Karadağ’ın konuşmacı olarak katıldığı programda, çocuk astım ve alerjisinde tedavi yöntemleri ile izlenecek yollar ayrıntılı ele alındı.
UYGUN TEDAVİ İÇİN NELER YAPILMALI?
Prof. Dr. Bülent Karadağ, “Astımla ilgili olarak ailelerimiz gereken tıbbı yöntemlere başvurarak yardım almalıdır. Aileler bu durumu genellikle psikolojik olarak kendilerine sıkıntı yapıyor. Bunların önüne geçmemiz gerek. Ailelerimiz genellikle hırıltı, nefes darlığı, göğüste sıkışma hissi ve en önemlilerinden biride sadece öksürme olduğu durumlarda astım şüphesiyle doktora başvurmalı. Uygun tedavi yöntemleri ile çocuklarımız sağlığına kavuşacaktır” ifadelerini kullandı.
SORU İŞARETİ KALMAMALI
Prof. Dr. Karadağ konuşmalarını şu şekilde sürdürdü; “Aileler ve hastaların astım ile ilgili kafalarında soru işareti bırakmamalıyız. Uygulanacak tüm tedavi yöntemleri detaylarıyla paylaşılmalıdır. Tedavi süreci için aile ile birlikte karar alınmalıdır. Özellikle sigara dumanına maruz kalınmaması gerektiği konusunda uyarılarda bulunulmalıdır. Astım hastalığının tedavisinde çok dikkatli olmak gerekir. Süreci kontrol altında tutarak gerekli tedaviler ile sağlıklı bir birey olunabilir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden AKM’de Çocuk Astım Ve Alerjisinde Yenilikler Konuşuldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 12 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AKM’de Çocuk Astım Ve Alerjisinde Yenilikler Konuşuldu haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:13
  • Guneş
   06:05
  • Öğle
   13:13
  • İkindi
   17:01
  • Akşam
   20:00
  • Yatsı
   21:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı