Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aklım duracak

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Turgay ŞEREN

Ali Kırca'nın haber bültenini izliyordum. Canlı telefon bağlantısı yaptı, Faruk Süren'e şu soruyu sordu: ‘‘Fenerbahçe B.Hakan'ı transfer etmek isterse ne cevap verirsiniz?’’ Süren aynen şunları söyledi: ‘‘Gelsinler konuşalım.’’ G.Saray Kulübü Başkanı'nın cevabına bakın. Ligler devam ediyor, şampiyon adaylarından bir diğeri en güçlü oyuncunu isterse ve Faruk beyin istediği parayı verirlerse, onu F.Bahçe'ye satacak. Faruk Süren'in G.Saray Kulübü Başkanı olduğundan beri yaptığı herşey asla ve asla bir G.Saray Kulübü Başkanı'na yakışacak nitelikte değildir. G.Saray Spor Kulübü bir ticari şirket değildir. Temelinde sevgi, saygı ve vefa yatar. Haaa, tabii ki bir profesyonel kulüp maddi çıkarlarını koruyacaktır. Ancak maddi çıkarlarını korurken dikkat edeceği bazı özellikler de vardır. Onun başında da kulübün özvarlığını sıfıra doğru indirmemek gelir.

Bugün G.Saray'ın büyük bir mali sıkıntısı vardır. Sorarım size arkadaş; bu duruma G.Saray'ı kim getirmiştir? Cevap Faruk Süren ve ona dur demeyen, onun hayali projelerine destek veren ve inanılmaz savurgan harcamalarına onay veren yönetim kurulu. Ligler biter, aynı Tanju'nun gittiği gibi B.Hakan da isterse F.Bahçe'ye gidebilir.

<ı>Sokakta dolaşamazsın

Sen liglerin ortasında günlük mali durumunu kurtarmak için, hem de G.Saraylılar'ın çok büyük rakip gördükleri F.Bahçe'ye B.Hakan'ı gözün kırpmadan satacaksın, ha. Senin bunu yapman mümkün değil Faruk bey. Çünkü neticesini biliyorsun. Sonra sokakta dolaşamazsın. G.Saray'ın maçlarına dahi gidemezsin. Hele hele G.Saray futbol takımı sahada başarısız olur, B.Hakan da F.Bahçe formasıyla gollerini atarsa, gelirler evini dahi taşlarlar.

B.Hakan gitti geldi, gitti geldi. Beni rahatsız eden bir durum var; Fatih Terim'in suskunluğu. Bir gün onunla özel olarak gidip konuşacağım. Ve tabii gerçekleri onun ağzından öğreneceğim. Ancak, G.Saray şu anda Antalya'da. B.Hakan, Metin Oktay Tesisleri'nde tek başına koşuyor. Bu nasıl iştir Fatih? Sen B.Hakan'ı döner dönmez antrenmanda bekliyorum dedin ve tüm sıcaklığınla ona destek olmak istedin. Pekii, şimdi B.Hakan'ın oynar veya oynamaz, seninle ve G.Saray takımı ile birlikte Antalya'da olması gerekmez miydi? Bunu bir düşün bakalım.
Bunları da Beğenebilirsiniz