« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aklanacağımdan şüphem yok

Serdal Adalı, UEFA’nın sevkleri sonrası, “Benim vicdanım rahat. Neyi yapıp, yapmadığımı biliyorum” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ŞİKE süreciyle ilgili UEFA’ya savunma yapacak olan Beşiktaş’ta o dönem yöneticilik yapan Serdal Adalı ile teknik direktör Tayfur Havutçu’nun suçlanmasının ardından gözler başkanlık sürecine çevrildi.

‘Ne yaptığımı biliyorum’

Aday olan Serdal Adalı, şike suçlamasıyla ilgili, “Avusturya’dan vicdanım çok rahat geldim. Metris’e giderken de vicdanım çok rahattı. Neyi yapıp neyi yapmadığımı çok iyi biliyorum. Yargı ne karar verirse boynumuz kıldan incedir. Adalete de güveniyorum. Er ya da geç bu konuda aklanacağımızdan şüphem yok” dedi.

‘2 hoca ile görüştük’

Bu arada dün önce Yalova sonra Bursa’da siyah beyazlılarla buluşan Serdal Adalı, “2 tane teknik direktörle görüşüyoruz. Bunların tavsiye ettiği futbolcularla da görüşüyoruz. İsim açıklamamız için öncelikle genel kurulun bize yetkisi vermesi lazım” diye konuştu.

‘Çarşı’yla iç içeyiz’

Gezi Parkı eylemine de değinen Adalı “Beşiktaş Kulübü olarak her zaman Çarşı ile iç içeyiz. Burada önemli olan kimsenin zarar görmemesi, kimsenin burnunun bile kanamaması. Nihayetinde bizim taraftar topluluğumuz sadece Gezi Parkı’nda değil, tüm olaylarda tepkisini gösteren, sosyal olaylarda fikrini belirten bir grup. Tüm dileğim, isteğim kimsenin burnunun kanamaması” ifadesini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz