GeriFutbol Akınoğlu: Tepki söz konusu değil
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Akınoğlu: Tepki söz konusu değil

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu, Fatih Terim'in isminin verildiği statlarının isminin değiştirilmesinde herhangi bir tepkisel yaklaşım bulunmadığını, tüm birimlerde kurum isminin kullanılması amacıyla bu düzenlemenin yapıldığını söyledi.

Akınoğlu, Balcalı Yerleşkesi'nde bir süre önce inşaatı tamamlanan stadın “Fatih Terim” olan adının, Terim'in açılış törenine gelmemesine yönelik tepki olarak “Çukurova Üniversitesi Stadı” olarak değiştirildiği şeklindeki iddiaların doğru olmadığını belirtti.

Kararın, tüm fakülteler ve okul müdürlerinin yer aldığı ÇÜ Senatosu'nda yapılan oylamayla alındığını ifade eden Akınoğlu, şunları kaydetti:
“Stadyumun isminin 'Çukurova Üniversitesi Stadı' olmasının daha uygun olduğuna karar verildi. 'Fatih Terim' adının değiştirilmesinde tepki söz konusu değil. Amacımız, kurum ismimizin kullanılmasını sağlamak. Senatoda, üniversitemizdeki tüm spor tesislerine daha önce ne isim verilirse verilsin, değiştirilip, yeni isminin tabelayla görünür şekilde asılması kararlaştırıldı.”

Başka üniversitelerde de uygulamanın bu şekilde olduğunu ifade eden Akınoğlu, “Biz de bu uygulamanın daha doğru olduğuna karar vererek, kendi üniversitemizde hayata geçirdik” dedi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle