ANKARA HABERLERİ

Akıncı'ya taşınabilir

Murat YILMAZ
29.02.2016 - 14:56Son Güncelleme :

Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Ankara Hürriyet’in ‘Benzinlik korkusu’ manşetiyle gündeme getirdiği Sincan Tandoğan Mahallesi’nde 60 yıl önce kurulan ve şehrin ortasında kalan NATO Benzinliği ile ilgili “Bizim de çözümünü istediğimiz bir konu” değerlendirmesinde bulundu.

Murat YILMAZ

Ana deponun yanı sıra boru hatlarının da şehrin altından geçtiğine dikkat çeken Başkan Tuna, endişe duyduklarını belirterek istasyonun Akıncı’ya taşınabileceğini söyledi. Benzinliğin kurulduğu dönemde 2 bin nüfuslu olan Sincan’ın bugün 506 bin nüfusa sahip olduğunu ifade eden Tuna şöyle konuştu: “Etrafında konutlar, okul ve cami bulunuyor. Hemen bitişiğinden Yüksek Hızlı Tren geçiyor. NATO’ya ait bu benzinlik ve pompa istasyonunun bir başka endişe duyduğumuz noktası ise buraya bağlı bulunan boru hatları. Bu istasyondan Akıncı Hava Üssü’ne borularla petrol taşınıyor. Bu borular şehrimizin altından geçiyor. Bu boru hattının da ne kadar risk taşıdığı ortada. Merkezdeki bu tesis mutlaka taşınmalı. Akıncı Hava Üssü’ne yakın askeri tesisler mevcut. Bu tesislerde aynı zamanda akaryakıt nakli için gerekli olan demiryolu hattı da var. O bölgeye bu istasyon taşınabilir. NATO’nun bu soruna bir çözüm bulacağına inanıyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Akıncı'ya taşınabilir hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 14 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akıncı'ya taşınabilir haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı