« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Akıncıoğlu: Açıklamaları etik bulmuyoruz

Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu, Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'ın şike iddialarıyla ilgili açıklamasını “talihsiz olarak yorumladığını ve kınadığını” belirtti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Akıncıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, medyaya demeç veren Cavcav'ın “yakın geçmişte Antalyaspor'dan şike teklifi aldığını” iddia ettiğini belirterek, şunları söyledi: “Bild gazetesinin yapmış olduğu haberin hemen akabinde ve bu hafta sonu oynayacağımız Gençlerbirliği maçı öncesinde hiçbir müspet bilgi, belgeye dayanmadığına emin olduğum bazı haksız suçlamaların, Türk futbolunda çok saygın yeri olan Gençlerbirliği Başkanı tarafından yapılmış olmasını üzüntüyle karşılıyorum. Cavcav'ın açıklamasını talihsiz olarak yorumluyorum ve kınıyorum.”

Şerefli bir mazisi olan Antalyaspor camiası üzerine bu tür asılsız söylemlerin yapılmasını yakışıksız bulduğunu ifade eden Akıncıoğlu, “Beyanatın içeriğini ve zamanlama süreçlerini ciddi bulmadığımız için herhangi bir yorum yapmaya gerek görmüyorum. Ancak, bu hafta sonu oynanacak maç öncesi bu beyanatın yapılmış olmasını etik bulmuyoruz” diye konuştu.

“FEDERASYON GEREĞİNİ YAPACAKTIR”

Cavcav'ın Antalyaspor aleyhine yaptığı beyanat konusunda Türkiye Futbol Federasyonu'nun gereğini yapacağına inandığını vurgulayan Akıncıoğlu, açıklamasını şöyle tamamladı: “Cavcav'ın bu beyanatı, geçirmekte olduğu hastalık esnasında vermiş olduğu için, sağlıklı bir ruh haliyle vermiş olduğuna inanmıyorum. Kendisine acil şifalar diliyoruz ve bu konuda federasyonun gereğini yapacağına içtenlikle inanıyoruz. Antalyaspor'u karalamaya hiçkimsenin hakkı yoktur. Antalyaspor, Sayın Cavcav'ın ima ettiği zihniyette bir camia olsaydı, geçen sezonun son maçlarından sonra Gençlerbirliği bu yıl Bank Asya 1. Lig'de mücadele ediyor olacaktı.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler