ANKARA HABERLERİ

Akıncı Üssü iddianamesi mahkemeye gönderildi (6)

DHA
31.03.2017 - 16:21Son Güncelleme :
Akıncı Üssü iddianamesi mahkemeye gönderildi (6)
DHA

3 GÜN ÖNCE ERDOĞAN'IN OTELİNİN FOTOĞRAFLARI ÇEKİLMİŞ12 Temmuz'da Diyarbakır Üssü'nden 2 adet F-16 uçağını kaldırarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otel ve yakınında bulunan yerlerin fotoğraflama işleminin yapıldığının belirtildiği iddianamede, "13 Temmuz 2016 tarihinde Hava Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı'nın koordinesinde 2 adet F-16 uçağı kaldırılarak, yine Marmaris üzerinde Cumhurbaşkanının kaldığı otel ve civarında fotoğraflama işlemi yaptıkları, darbeye teşebbüs faaliyeti sırasında Gökhan Şahin Sönmezateş'in organizasyonunda darbeci askerlerin helikopterlerle Cumhurbaşkanının kaldığı otele gittikleri ve Cumhurbaşkanına suikast girişiminde bulundukları belirlenmiştir" denildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN UÇAĞININ RADAR İZ KAYITLARINI ARAŞTIRMIŞLARİddianamede, darbeyi planlayan ve yöneten Adil Öksüz ve darbe faaliyetini organize eden diğer yöneticilerin talimatları doğrultusunda 15 Temmuz ve 16 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bulunması için Cumhurbaşkanlığına ait uçağın havada görülüp görülmediğini, bu uçağın Dalaman ve Antalya'dan kalkıp kalkmadığını ve radar iz kayıtlarının Akıncı Üssü'nün harekat komutanı olan Ahmet Özçetin tarafından araştırıldığı anlatıldı.

KOORDİNATLAR AKINCI ÜSSÜ'NDENİddianamede, Marmaris'te bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişimini organize eden Gökhan Şahin Sönmezateş'in darbe gecesi saat 23.00 sıralarında Hava Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı bünyesindeki MUHAYM (Müşterek Hedef Üretim Analiz Üretim Merkezi)'ni telefonla aradığı ve Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı yerin koordinatlarını CAS programından yardım alınarak Akıncı Üssü'ndeki şüpheliler Ali Pehlivan ve Veli Bilgin'den aldığı belirtilerek, "Şüpheliler Oğuz Alper Emrah ve İlker Hazinedar'ın kullandıkları F-16 uçaklarını kaldırarak, Cumhurbaşkanının uçağının tespit edilerek önleme yapılmasını istenildi" denildi.

ÖKSÜZ'ÜN AİLESİNDE DE BYLOCK TESPİT EDİLDİÖte yandan yapılan incelemede, Adil Öksüz'ün eşi Aynur Öksüz, kardeşi Mehmet Öksüz ve kayınbiraderi Ali Sami Yıldırım'ın da Bylock kullanıcısı olduklarının tespit edildiği iddianemede yer aldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Akıncı Üssü iddianamesi mahkemeye gönderildi (6) hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 16 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akıncı Üssü iddianamesi mahkemeye gönderildi (6) haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı