Teknoloji Haberleri

  Akıllı telefonlar erken mesai yaptırdı

  AA
  20.09.2012 - 12:42 | Son Güncelleme:

  Bazı akıllı telefon kullanıcıları güne yarım saat erken başladı. Sabah saatlerinde bazı akıllı telefonların saati 23 dakika ileri gösterdi.

  Telefonlarının alarmını sabah uyanmak için kuran akıllı telefon  kullanıcıları, güne sürprizle başladı. Alarmın çalmasıyla uyanan kullanıcılar, bir süre sonra saatlerinin 23 dakika ileri olduğunu fark etti.

  Bazı kullanıcılar ise işe ya da okula vardıklarında telefonlarının saati  ileri gösterdiğini fark etti. Bazı kullanıcılar kol saatlerinin, bazıları  araçlarının saatlerinin yanlış olduğunu düşünerek saatlerini telefonlarına göre  ayarladı.

  Akıllı telefonların 23 dakika ileri göstermesi sosyal medyaya  yansıdı.  Akıllı telefonlar kullanıcıları mağduriyetlerini Twitter'da, şöyle dile getirdi:

  -iPhone'lara ne oldu?
  -iPhone kullananlar saatlere dikkat! Iphone'un saatleri patladı.
  -iPhone bugün bize oyun oynuyor. Gece 3'te eve gel uyu, Zaten 4 saat  uyuyacağım diye üzül bir de Iphone sizi 23 dakika önce uyandırsın.
  -iPhone'dan kullanıcılarına 20 dakika hediye bugün 20 dakika fazla uyanık  kalacağız.”

  SORUN NEDEN KAYNAKLANDI

  Sorunun kaynağı tam olarak bilinmiyor. Uzmanlara göre iOS güncellemesi neticesinde saatlerde bu sorun yaşanmış olabilir. Zira daha önce yapılan iOS güncellemelerinde de benzer bir olay meydana gelmişti. Twitter'da tepkisini dile getiren kullanıcıların bir kısmı ise saatin ileri kaymasını bağlı olduğu operatörüne bağladı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı