Akıllı saatlerde parmak izi sensörü olacak

Hürriyet Haber
21.09.2014 - 14:36 | Son Güncelleme:

Samsung’un yeni akıllı saatlerinde parmak izi sensörü bulunması bekleniyor.

Samsung akıllı telefon pazarındaki başarısını giyilebilir teknolojilerin en popüleri olan akıllı saatlerde de sürdürmek istiyor. Güney Koreli şirket bu yıl akıllı saat pazarında oldukça başarılı bir strateji izledi. Şirket sadece bu yıl Gear 2, Gear 2 Neo, Gear Live, ve Gear S modellerini ortaya çıkardı.

Gelen haberlere göre Samsung önümüzdeki yıl akıllı saatlerini bir üst seviyeye taşıyacak. Ortaya çıkan raporlara göre Güney Koreli şirketin yeni teknolojilere sahip giyilebilir cihazlarının Mobile World Congress 2015'te görücüye çıkması bekleniyor. Samsung’un yeni akıllı saatlerinde bulunması beklenen bir özellik ise parmak izi sensörü olarak karşımıza çıkıyor. Akıllı telefonların ardından akıllı saatlere de gelecek parmak izi sensörü ne kadar beğenilecek bekleyip göreceğiz.

Akıllı telefonlarda kullanılan parmak izi sensörü güvenlik açısından mantıklı olması ile dikkat çekiyor. Ancak bir akıllı saatte yer alacak parmak izi sensörü zaten her zaman bileğinizde yer alan cihazda pekte mantıklı gelmiyor. Bunun yanı sıra Samsung’un akıllı saatlerinde yer alacak parmak izi sensörünün alışverişlerde de kullanılması ön görülüyor. Samsung’un akıllı saatleri ile ödeme sistmeni PayPal ile birlikte geliştireceği gelen dedikodular arasında yer alıyor.

Samsung’un yeni parmak izi sensörüne sahip akıllı saatlerinin gelecek yıl Mart ayında ortaya çıkması bekleniyor.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı