« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Akıllı oynadık ve kazandık

Beko Basketbol Ligi play-off final serisinde Fenerbahçe Ülker'i 73-64 yenerek durumu 1-1 getiren Efes Pilsen'in antrenörü Ergin Ataman, rakipleri karşısında maç boyunca istedikleri stratejiyi uyguladıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ergin Ataman, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, kendileri açısından kilit bir mücadeleye çıktıklarını belirterek, “Ancak maalesef sabah kötü bir sürprizle uyandık. Kasun'un belindeki sakatlık stratejimizi değiştirmemize neden oldu. Yine de ilk 1-2 dakika hariç istediğimiz stratejiyi uyguladık. Son periyotta çok akıllı oynadık ve maçı kazandık” dedi.

Tecrübeli çalıştırıcı, Fenerbahçe Ülker'in zayıf oldukları pota altını kullanmaya başladığını hatırlatarak, “Kenardan gelen Ermal'den çok katkı aldık. Abdi İpekçi Spor Salonu'ndaki maçları geçen sezon kazandık. Bu yıl da gidip kazanmak istiyoruz” diye konuştu.

Kasun'un durumuna değinen Ergin Ataman, şunları söyledi:
“Kasun bütün sezon boyunca bu sorunu yaşadı. Belindeki sakatlık nedeniyle Beşiktaş maçlarında da sıkıntı yaşadı. Fenerbahçe Ülker ile yaptığımız ilk maçta da iğneyle oynadı. Doktorlar serinin 3. maçına yetiştirmeye çalışacak. Yüzde yüz verim alacağımızı düşündüğümüz de kendisini kadroya alacağız. Yine maç günü durumuna bakacağız. Kasun'un varlığıyla yokluğu üçüncü maçtaki stratejimizi değiştirebilir.”

Ataman, yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada da hakemlerden biraz daha dikkatli olmalarını istedi. Oynadıkları iki maçta da kritik hatalar yapıldığını belirten Ataman, “Hakemlerin özveri içinde görev yaptıklarından eminiz ama biraz daha dikkatli olmalılar. Özellikle sportmenlik dışı faullerde dikkat etmeliler” ifadesini kullandı.

Bugünkü mücadelede oynamayan Mario Kasun ise hocasının aksine durumunun ciddi olmadığını söyledi.

Oynamadığı halde basın toplantısına gelen Kasun, belinde çok hafif bir sakatlığının bulunduğunu vurgulayarak, “Tabii hocanın kararı bu. Yabancı oyuncu tercihinden dolayı ben kenarda oturdum” dedi.

ERDOĞAN: “UZUNLARI KULLANAMADIK”

Fenerbahçe Ülker Antrenörü Ertuğrul Erdoğan ise kısa oyuncuların aceleciliği yüzünden uzun oyuncuları kullanamadıklarını söyledi.

Ertuğrul Erdoğan, 1-0 önde olmanın avantajıyla ikinci maça çıktıklarını belirterek, “Maalesef 1. periyodu planların uzağında geçirdik. Pota altı üstünlüğünü iyi kullanamadık. Kısa oyuncuların aceleciliği bunda etkili oldu. Dağınık basketbol oynadık. Bu seride saha avantajı olduğunu düşünmüyorum. Uzun bir seri olacak. Sadece taktiksel durum değil, psikolojik olaylar da etkili olacak” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz