« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Akıllı ol ulan' dedi, sandalyeyi tekmeledi

Beşiktaş yönetiminden istifa eden Gülnaz Arsel, Başkan Yıldırım Demirören'in yumruğunu hiçbir zaman masaya vurmadığını dile getirerek, "Kulüp ne yazık ki amatör bir zihniyetle idare ediliyor" dedi. İşte Arsel'in Takvim gazetesinde yer alan zehir zemberek açıklamaları:.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sandalyeye tekme atarak dışarı çıktı
Beş aydır konuşmadığım Celal Kolot Bülent Deriş'in doğum gününde bana, "Transferler için bir teşekkür etmedin" dedi. Ben de kendisine, "Ben teşekkür ettim ama duymadın dedim. Bu kez beni kendisiyle senli konuştuğum için uyardı. Oysa ben herkesle sizli konuşan bir insanım. Kendisine bu kez sana mı soracağım cevabını verdim. Bunun üzerine Kolot, "Fazla konuşma ulan, akıllı ol. Arkanı topluyorum" dedi. Ben susmayınca önce sandalyeye tekme attı, arkasından kalemi fırlatıp başkanın da bulunduğu odada kapıyı çarparak dışarı çıktı.

Başkanın sözleri onurumu zedeledi
Kolot'un bu davranışlarına Demirören şahit olmasına rağmen kayıtsız kaldı. Başkandan yumruğunu masaya vurup hesap sormasını beklerdim. Bu olay sonrası istifa etmeye kalktım ama başkan bu olayı çözeceğini belirterek bana engel oldu. Daha sonra 17 milyon dolarlık proje için ortaklarla görüştüğümüzde istifamı talep ettiğini açıkladı. Ancak istifa eden benim. Onun bu sözleri son derece onur kırıcı. Beşiktaş zor bir mekanizma değil. Ancak amatörce yönetiliyor. Formüller olduğu halde bunlar uygulamaya geçilmiyor. Kurumsallaşmaya gitmek gerekir.

Raporlar nedeniyle esir hayatı yaşadım
Başlangıçta direkt başkana bağlı olarak çalışacaktım ama çalışmaya başladıktan sonra bu yönde kargaşa çıktı. Başkanla konuşulacak konuları başkana, icraya gidecekleri de icraya gönderiyordum. Her gün 22 gazeteyi, sayısız internet sitesini ve pazar ile pazartesi akşamları 11 programı izliyorum. Gözlerim çanak gibi olmasına rağmen bunları başkana raporluyordum. 5 ay bu raporlar nedeniyle esir hayatı yaşadım. İcradan sonra 2 kişinin imzası gerekiyordu. Defalarca uyardım ama bunu yapmadılar. Beşiktaş'ta işler nedense çok yavaş gidiyordu.

Hakan Şükür'le ilgili soru ipleri koparttı
Celal Kolot'la dargın olmadığımız ilk dönemde 'Cuma günü basına kahvaltı verelim sizde açıklamalar yapın' dedim. Hatta gelebilecek olan sorularla ilgili bir gün önceden konuşuyorduk. Ancak 'Hakan Şükür'le ilgili ne düşünüyorsunuz?' diye bir soru gelince bunun için emrettiğini söyleyerek resmi siteden tekzip yayınlanmasını istedi. Olayı başkana anlattım ama o da Kolot'tan çekindiği için tekzipin yayınlanmasını istedi. Bunun üzerine çaresiz kaldım. Bu olay Kolot'la ilk gerilmem oldu. Bir daha yanına oturmadım.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler