« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Akıllı ol Mourinho

UNICEF logosunu taşıyan Barcelona’nın bir dönem bu kurumda çalışan Şenes Erzik aracılığıyla kollandığını iddia eden Real Madrid’in hocasına cevap geldi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BARCELONA FİNALDE: 1-1

Mourinho: Erzik, Villar ile Platini’nin sağ kolu ve UNICEF’in de bir parçası.

Erzik: Mourinho, İyi, Kötü, Çirkin filmini izlesin ve kendine “İyi”yi örnek alsın.

BİR yanda Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho..

Diğer yanda ise UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik.

Şampiyonlar Ligi yarı final ilk maçında Barcelona’ya 2-0 kaybeden Real Madrid’in hocası, Barça’nın kollandığını ifade ederek Şenes Erzik’i de hedef aldı.

Portekizli teknik adam, Erzik’in taraf olduğunu belirtip, “O hem Villar (UEFA 3. Başkan Yardımcısı) hem de Platini’nin sağ kolu, hem de UNİCEF’in bir parçası” dedi.  Mourinho’nun bu sözlerine Şenes Erzik, Hürriyet aracılığıyla yanıt verdi. Erzik’in ilk sözleri ilginçti.

- Mourinho’yu feci şekilde aldatmışlar.
- Neden?
- Anlatayım;

O 8 yaşındayken

Sözleriyle UNİCEF’i kötü gösteriyor. UNİCEF, Birleşmiş Milletler’in çocuklara yardım fonu. Ben 1971-73 yılları arasında, Mourinho 8 yaşındayken orada görev yaptım. Keşke şimdi de görev verseler, yine çalışsam.

Barça para veriyor

Yanlış biliyor. Zannediyor ki, Barcelona, UNİCEF reklamı taşıyor diye, UNİCEF, Barça’nın sponsoru. Oysa tam tersi. Sponsor olan Barça. Barcelona, UNICEF’e yılda 1.5 milyon dolar ödüyor. Aynısını bizim ülkemizde Kızılay reklamını taşıyan Beşiktaş yapmadı mı? Mourinho bunu da anlamamış.

Eastwood’un filmini izlesin

Villar, UEFA Başkan Yardımcısı, İspanya Futbol Federasyonu Başkanı ve UEFA Hakem Komitesi Başkanı. Benim hakem atamalarıyla ne ilgim var?. Bunu da bilmiyor kendisi.”
Mourinho’ya “İyi, Kötü, Çirkin” filmini izlemesini ve Clint Eastwood’un canlandırdığı “İyi” karakterini örnek almasını da tavsiye eden Erzik, “Kendisine iyi ve akıllı ol Mourinho’ diyorum, o kadar” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler