KAYSERİ HABERLERİ

Akıllı aydınlatma ile yüzde 50 tasarruf

DHA
27.04.2017 - 11:18Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Mustafa Çelik, akıllı şehir uygulamaları kapsamında yapılan akıllı aydınlatmanın pilot uygulamasını yerinde gördü. Başkan Çelik, akıllı aydınlatmayla birlikte yaklaşık yüzde 50 tasarruf sağlanacağını açıkladı.

Başkan Çelik, Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi tarafından yapılan akıllı aydınlatmanın pilot çalışmasını inceledi. Mevlana Mahallesi, Akşemsettin Caddesi’ndeki çalışmaları yerinde gören Çelik, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Türkiye’de ilk olacak bir çalışmayı başlattıklarını ifade eden Mustafa Çelik, “Akıllı Şehir uygulamalarının en önemli ayağı olan Akıllı Aydınlatma çalışmasının pilot uygulamasını başlatıyoruz. İlk elde ettiğimiz verilere göre yüzde 32’ye yakın enerji tasarrufu sağlamış bulunuyoruz. Buradaki armatürlerimizin tamamını led ampul yapar ve tam akıllı aydınlatma sistemine geçersek yüzde 50’lere yakın bir tasarruf sağlamış olacağız. Akıllı aydınlatma demek tasarruf demek. Sadece enerji sarfiyatındaki tasarrufla kalmayacağız, karbondioksit salınımını da azaltmış olacağız. İnşallah pilot çalışmanın ardından pilot mahalle çalışmasına geçeceğiz. Tam başarıyı sağladıktan sonra kent genelinde akıllı aydınlatmaya geçeceğiz” dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Akıllı aydınlatma ile yüzde 50 tasarruf hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 11 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akıllı aydınlatma ile yüzde 50 tasarruf haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı