VAN HABERLERİ

Akil Tacirler Kurulu Kapıköy’ün Açılmasını İstiyor

IHA
12.10.2015 - 11:31Son Güncelleme :

VAN AKİL TACİRLER KURULU, KAPIKÖY SINIR KAPISI'NIN AÇILMASINI İSTİYOR.

IHA

Van Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinden oluşan Van Akil Tacirler Kurulu, olağan toplantısını Van TSO’da gerçekleştirdi.
Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın seçilmiş organ üyelerinin dışında, fikrine, emeğine, saygınlığına itibar edilen tüccar ve sanayicilerden oluşan Van Akil Tacirler Kurulu, Van’ın ekonomik anlamda en önemli argümanı olan Kapıköy Gümrük Kapısı’nın bir an önce açılması gerektiğinin altını çizdi. Van Akil Tacirler Kurulu’ndan yapılan açıklamada, Van ekonomisi için çok önemli olan Kapıköy Gümrük Kapısı’nın kentin ekonomik kalkınmasında çok önemli bir yer tuttuğu belirtilerek, “Kapıköy Gümrük Kapısı’nın Van ekonomisi için çok önemli olduğunu kapalı olduğu iki ayda daha iyi anlamış olduk. Kapıköy Gümrük Kapısı’nın kapanması ile birlikte şehirde ekonomik canlılık sona ermiş, birçok tüccar ve esnafımız günü siftah yapmadan bitirmektedir. Turizm sektörü başta olmak üzere kentteki birçok iş kolu can çekişmektedir. Bu nedenle Kapıköy Gümrük Kapısı amasız ve şartsız bir an önce açılmalıdır. Aksi takdirde Van kenti daha fazla bu kadar ağır bir ekonomik yükü kaldıramaz. Esnaf ve tüccarımız kan ağlıyor. Kent ekonomisi durma noktasındadır” ifadesi kullanıldı.
Van Akil Tacirler Kurulu, Kapıköy Gümrük Kapısı’nın açılması durumunda kurul olarak çalışan personelleri ziyaret edecekleri bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Akil Tacirler Kurulu Kapıköy’ün Açılmasını İstiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 11 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akil Tacirler Kurulu Kapıköy’ün Açılmasını İstiyor haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
  • İmsak
    05:25
  • Guneş
    07:09
  • Öğle
    12:12
  • İkindi
    14:39
  • Akşam
    16:54
  • Yatsı
    18:27
Sayfa Başı