Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Akıl oyunları

GEÇTİĞİMİZ temmuz ayına dünyanın en ünlü matematikçilerinden biri John Nash, İstanbul’daydı..

Yaşamı; Russell Crowe’un başrolünü oynadığı “Akıl Oyunları” adlı filme konu olan John Nash’in Skylife Dergisi’nde yayınlanan bir söyleşisi var.. Özlem Gürses bir soru sormuş o söyleşide.. “Sizin Oyun Teorisi kuramınız dünyaya kazan-kazan kavramını armağan etti. Peki herkesin kaybettiği bir oyun var mı?” Yanıt çağımızın en önemli sorunlarına bile çözüm olacak cinsten.. “Mümkün.. Herkes negatif oynarsa mümkün.. Yani eğer her oyuncu kendi kazancından çok rakibinin kaybına odaklanırsa mümkün..”

Alex çok önemli bir değer Fenerbahçe için.. Ama yavaş yavaş futbolunun sonuna geliyor.. Aykut Kocaman’la girdiği polemik Kocaman’ın Fenerbahçe’den ayrılmasına yol açabilirdi.. Aykut Kocaman da kulübün en önemli isimlerinden biri.. O da, Alex’in zamansız gidişine yol açabilirdi.. İki taraf da birbirinin kaybetmesine odaklansaydı kaybeden Fenerbahçe olacaktı..

Mersin maçına ilk onbirde ve kaptan olarak çıktı Alex.. Etkili duran toplar kullandı.. Bunlardan birinde beraberlik golü geldi.. Biri ilk yarıda, diğeri ikinci yarıda çok önemli iki pozisyona girdi.. 90 dakikanın genelinde yine temposu düşüktü ama Sivasspor maçına göre çok daha iyi ve moralli gözüktü..

Kuyt çok kötüydü

Oyunun genelinde baskılı ve etkili oynayan takımdı Fenerbahçe.. Buna karşın Mersin sürpriz golle bulduğu morali 90 dakikaya yaydı.. İkinci yarı iyi kontralar buldu.. Bir puanı da son anda kaybetti..

Kuyt tanınmayacak kadar kötü oynadı dün akşam.. Stoch çok etkili olamadı.. Meireles henüz uyum sürecinde.. İlk maçında bilinen özelliklerinin çoğunu sergilemekten uzaktı.. Bir kez topla etkili çıktı ve uzaktan şut denedi..

Fenerbahçe için lig çok önemli.. Ama Marsilya maçını da camia çok önemsiyor.. Krasic, Sow, formda bir Kuyt’a, hatta Caner’e ihtiyaç var şu günlerde..

Baş ağırtacak kadar gürültü yapan bayan taraftarların önünde maça konsantre olmak çok kolay değil.. Bu yüzden Marsilya maçının çok daha iyi geçeceğini düşünüyorum Fenerbahçe açısından.. Yeter ki takım, camia bütünlüğü olsun.. Kimse kimsenin kaybını dilemesin.. O zaman her uzaktan şutu atan Cristian, her topa yükselen Mehmet Topal, her pası atan Alex olabilir.. Yeter ki oyun pozitif oynansın yeşil çimlerde..

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI