Ege Haberleri

EGE

  Akıl almaz ölüm için dava açılıyor

  Hürriyet Haber
  16 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 16 Aralık 2000 - 00:01

  CELAL Bayar Üniversitesi Biyoloji Bölümü son sınıf öğrencisi 21 yaşındaki Sevinç Bağır önceki akşam, 4 yıldır yanında kaldığı dayısının küçükyalı'daki evinden kuzeni Neşe Akgün'le çıktı. Duraktaki otobüse yetişmek isteyen Sevinç, yeşil alandan geçip koşmaya başlayınca karanlıkta görmediği tele ayağı takıldı ve otobüsün arka tekerleri altında feci şekilde ezilip yaşamını yitirdi. Durumu farketmeyen belediye otobüsü yoluna devam ederken Neşe Akgün sinir krizleri geçirdi.

  KORKUNÇ kazanın haberiyle yıkılan acılı baba bankacı Atilla Bağır ile oğlu Erbil, cenazeyi almak üzere Bursa'dan geldi.

  Lanet olası tel

  OLANLARA akıl erdiremediğini söyleyen Atilla Bağır, ‘‘O lanet olası tel neden kaldırım yeşilliğinin etrafına gerildi? Yeşili korumak istiyorlarsa daha mantıklı engeller konulsun. Durak zifiri karanlık. Ayağı tele takılan kızım aceleyle yetişmeye çalıştığı otobüsün altında kalmış. Kızımın üzerinden geçen otobüs ortada yok. Böyle bir şeyi anlamak mümkün değil. Ömrümü dahi geçirsem bu işin peşini bırakmayacağım. Sorumlular hakkında dava açıyorum’’ diye haykırdı.

  SEVİNÇ'in cenazesi ailesinin oturduğu Bursa İnegöl'e götürülürken, olayla ilgili soruşturmayı sürdüren ve aynı yerde karanlık yüzünden defalarca kaza meydana geldiğini belirten polis, önceki gün saat 17.00 ile 00.00 arasında sahil yolundan geçen tüm otobüs şoförlerinin ifadesini aldı. Şoförler tek tek olay yeri inceleme dedektifleri tarafından kontrol edilirken bir sonuç elde edilemedi.

  Sonradan sökülmüş

  PARK ve Bahçeler Müdürlüğü'nden olayla ilgili olarak yapılan açıklamada, kaldırım yeşilliklerini çevreleyen tellerin geçici olarak konduğu ifade edilerek, ‘‘Tohum ekimi sonrasında geçici önlem olarak tel gerilir. Daha sonra sökülür’’ dendi. Olayın ardından kaldırım yeşilliğini çevreleyerek akıl almaz ölüme neden olan telin söküldüğü görüldü.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı