« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Akıl almaz ceza mahkemelik oldu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Başarısız olunduğu gerekçesiyle, tuvalete kapatılıp, aç bırakılmak istenen ve saçları kesilen Galatasaray'ın sutopu oyuncusu dava açtı.

GALATASARAY Spor Kulübü Sutopu Genç Takımı oyuncusu 18 yaşındaki Mert Purutçuoğlu, İzmir'de katıldıkları sutopu müsabakalarında kötü sonuç aldıkları gerekçesiyle kendilerini yemek yedirmeme, tuvalete kapatma cezalarıyla tehdit eden menejer Levent Çiner ve saçlarını kesen A takımdan 3 oyuncu hakkında, 2 milyar lira manevi tazminat davası açtı. Kadıköy 4. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvuran Mert Purutçuoğlu'nun dava dilekçesinde olay şöyle anlatıldı:

İtiraz edenleri dövdüler

‘‘Galatasaray Sutopu Genç Takımı 26-27-28 Aralık 1997 tarihinde İzmir'de sutopu müsabakalarına katılmışlardır. Ancak sonuçları beğenmeyen Levent Çiner, sporculara akşam yemeği ile sabah kahvaltısı vermeyeceğini, gece de kendilerini tuvalete kapatacağını söylemiştir. Bu cezayı kabul etmeyen oyuncular oteli terketmiştir. 30 Aralık’ta Galatasaray Sutopu Büyükler Takım Kaptanı, genç takım oyuncularını kulüpte toplantıya çağırmıştır. Kulübe giden Mert Purutçuoğlu, Barış Yalkın, Akif Topaloğulu, Serhan Lokman ve Hakan Çalışır, Levent Çiner nezaretinde büyük takım oyuncularından Coşkun Baban, Turgut Kabaca, Gökhan Çalışkan, Onur Gülsoy ve Anıl Karaca tarafından odaya kapatılmışlardır. Gençlerin saçları zorla kesilmiş, karşı çıkanlar ise dövülmüştür.’’

Bir menejer, üç sporcu sanık

Dilekçede Mert Purutçuoğlu'nun olaydan sonra ruhsal bunalıma girdiği, duyduğu utanç yüzünden günlerce okula gidemediği, okuldaki başarı düzeyinin düştüğünü belirterek 2 milyar lira manevi tazminat talep edildi. Galatasaray Spor Kulübü yöneticisi Levent Çiner ve A takımı oyuncularından Turgut Kabaca, Gökhan Çalışkan, Onur Gülsoy hakkında açılan dava önümüzdeki günlerde görülecek. Olayın ortaya çıkmasından sonra karakolda ifadesi alınan Çiner'in, saç kesmeye karışmadığı ve azmettirici olmadığını söylediği belirtildi.

4 farklı galibiyeti beğenmediler

ECZACI anne, inşaat mühendisi babanın tek çocuğu Suadiye Lisesi son sınıf öğrencisi Mert Purutçuoğlu, 10 yıl Galatasaray Sutopu Genç Takımı'nda görev yaptığını ve 60 kez milli olduğunu belirterek, son olaylardan sonra kulüpten ayrıldığını söyledi. Hayatının altüst olduğunu ifade eden Purutçuoğlu, yaşadığı olayı şöyle anlattı: ‘‘İzmir'deki müsabakalarda galip geldiğimiz son maçın ardından fark bekleyen menejer Levent Çiner, 4 sayı farklı galibiyeti beğenmeyerek bize yemek verilmeyeceğini ve geceyi ac geçireceğimizi söyledi. ‘Ceza budur, herkes çekecek. İstemeyen bavulunu toplasın' dedi. İstanbul'a döndükten sonra kulübe toplantıya çağrıldık. Biz 5 arkadaş kulübe gittik. Levent Çiner, arkadaşımız Barış Yalkın ile tartışarak ona tokat attı. A takım oyuncuları da ‘Karar aldık, ceza olarak saçınızı keseceğiz' dediler. Direnen arkadaşlarımız tartaklandı ve tren yolu tabir edilen şekilde saçlarımızı kestiler.’’Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler