« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Akhisar'ın penaltısı verilmedi"

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Altan Tanrıkulu, Galatasaray-Akhisar Belediyespor maçını hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi.

Altan Tanrıkulu
SON GÜNCELLEME

Akhisar Belediyespor'un maç 0-0 giderken net bir penaltısının verilmediğini söyleyen Altan Tanrıkulu, Galatasaray'da ilk yarının yıldızının Burak Yılmaz olduğunu söyledi.

İşte Altan Tanrıkulu'nun Galatasaray-Akhisar Belediyespor maçı değerlendirmesi;

İLK YARI DEĞERLENDİRMESİ

"Manchester United maçının ardından galatasaray oynayabileceği en iyi rakiplerden biriyle karşılaştı. Akhisar 1. Lig'le Süper Lig arasında bir takım. Bunu düşünen Terim, Sercan'ı kazanmak istemiş ve Burak'la birlikte ileri ikilide görevlendirmiş. Galatasaray fazla net pozisyona girmeden golü buldu. Güzel bir kanat akınıydı. Burak fırsatçılığını yine gösterdi. İlk yarıda maçın adamı. Sercan'a attırdığı golde de bencillik yapmadı. Bu golün hemen hemen aynısını üzerinde çok baskı olduğu bir anda Trabzonspor'da Umut Bulut'a attırmıştı.İkinci yarı daha farklı olabilir ama skor 0-0'ken Akhisar'ın bir penaltısının verilmediğini düşünüyorum. Galatasaraylı Danny'nin o pozisyonda biraz daha dikkatli olması lazımdı. Kesinlikle darbe var ve topa müdahale yok. İlk yarıda Galatasaray adına gördüğüm pozitif bir tablo Selçuk İnan'ın gittikçe geçen sezonki form düzeyine ulaşması oldu. Çok güzel bir şutunu Oğuz kurtardı. Bunun dışında sürekli oyunu forse ediyor ve takım içi liderliğini üstleniyor. Bu maçta gösterdi ki Galatasaray'ın hücumda fazla sıkıntısı yok. Alternatifi bol. Ama savunmada daha dikkatli olmak zorundalar"

TANRIKULU'NDAN MAÇ SONU DEĞERLENDİRMESİ

"Galatasaray kadro genişliğini kalitesini kullanarak rahat bir galibiyet aldı.

Fatih Terim'in öncelikli hedefi şampiyonlar Ligi gruplarından çıkmak. O yüzden bu tyür zayıf rakliplere karşı farklı kadrolar deniyor. sonuçta Burak hemen hemen tek başına maçı kazandırdı. Sercan'ın gol atması Galatasaray için önemli, Türk futbolu için de. Akhisar bu futbolunu sürdürürse ligin altlarından kurtulamaz. Çok ağır oynuyorlar. Maçın başlarında bir penaltısı verilmedi, ama verliseydi bile bu görüntüyle Galatasaray maçı yine 2-3 farkla kazanırdı.

Riera'nın sol bek, Emre Çolak'ın sol açık başlaması sanırım Hamza Hamzaoğlu'nun hesaplarında yoktu. Galatasaray ilk yarı bu kanadı iyi kullanarak maçı çözdü.

İki haftada atılan 7 gol ve iki rakibe fazla pozisyon verilmemesi Manchester maçındaki iyi oyun Fatih Terim'in doğru yolda olduğunu gösteriyor. Buna karşın Galatasaray'ın ligde daha güçlü takımlara karşı oynayacağı maçlarda savunmada dikkatli olması gerekiyor."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler