Gündem Haberleri

  Akhisar'ın Başlamış Köyü'ne ilk eczane

  Haldun AKYÜZ/AKHİSAR (Manisa), (DHA)
  17.10.2008 - 12:50 | Son Güncelleme:

  MANİSA'nın Akhisar İlçesi'nde, 400 nüfuslu Başlamış Köyü'nde ilk eczane açıldı. Eczacı Emel Çağlar'a ait eczanenin açılışını Kaymakam Mustafa Çek yaptı.

  Başlamış Sağlık Ocağı'nın Aile Hekimliği Merkezi'ne dönüştürülmesi ve çevrede bulunan Kurtulmuş, Sarılar, Sayrakçı, Kacakağan, İsaca, Söğütlü, Akkocalı ve Kobaşdere köylerinde yaşayan 3 bin 600 kişinin bu merkezden hizmet almasının kararlaştırılması Başlamış Köyü muhtarı Nuri Güler'i harekete geçirdi. Akhisar'a 25 kilometre uzaklıkta bulunan köyde, halkın ilaç alabilmesi için bu kadar yolu gitmesini istemeyen muhtar, köy Konağı'nın karşısındaki binayı eczane olarak belirledi. Eczacı Emel Çağlar'ın da sıcak bakmasıyla ‘Başlamış Eczanesi’ hizmete girdi.

  Eczanenin açılış törenine katılan Akhisar Kaymakamı Mustafa Çek, 9 beldesi ve 86 köyü bulunan Akhisar'da ilk kez bir köyde eczane açıldığını belirtti. Başlamış ve çevresindeki 8 köyün bu eczaneden yararlanacağını kaydeden Kaymakam Çek, “Hizmet vatandaşın ayağına gelmiş oldu. Aile hekimimiz de burada görev yapıyor. Köylerimize devletimizin desteğiyle yardımlarımız devam ediyor. Su, kanal ve parke taş döşemeleriyle köyler çağdaş bir görünüm kazanıyor. Sizlerin de destekleriyle Akhisar'da ilk defa Başlamış Köyü'nde açılan eczanenin sizlere uzun süre hizmet vereceğine inanıyorum” dedi.

  İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Atçı, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ramazan Yiğit, Başlamış Aile Hekimliği Tabibi Dr. Yakup Bilgin ve köy sakinlerinin katıldığı sade açılış töreninde eczanenin kurdelesini Kaymakam Mustafa Çek, Muhtar Nuri Güler ve Eczacı Emel Çağlar alkışlar arasında kesti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı