MANİSA HABERLERİ

Akhisar Halk Eğitim Merkezi Kurban Kesme Kursu Açacak

IHA
26.08.2015 - 15:40Son Güncelleme :

AKHİSAR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ, YAKLAŞAN KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ, EYLÜL AYINDA DİNİ VECİBELERE UYGUN KURBANLIK HAYVAN KESİMİ KURSU AÇACAĞINI BİLDİRDİ.

IHA

Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi, Eylül ayında dini vecibelere uygun kurbanlık hayvan kesimi kursu açacağını bildirdi.
Akhisar İlçe Müftülüğü ile Akhisar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde, ilçede dini kurallara uygun olarak kurbanlık kesilebilmesi amacıyla kurs açılıyor. Konuyla ilgili bilgi veren Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürü
Süleyman Erdem, Kurban Bayramı öncesi Eylül ayında hayvan kesimi (kurban kesimi) kursu açacaklarını belirterek, Halk Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü işbirliği ile açılacak olan kurs için hazırlıklarının tamamlandığını söyledi. Erdem, kursta kursiyerlere kurban kesimi konusunda bilinmesi gereken teorik ve uygulamalı kesim yeri ve yerin hazırlanması, kesimde kullanılacak malzemeler, okunacak dua ve dini bilgiler, kurbanın parçalanması ve derisi ile ilgili bilgiler verileceğini ifade etti. Kursun 40 saat süreceğini belirten Erdem, kursiyerlere kurban kesimi konusunda bilinmesi gerekenler hakkında veteriner, ilahiyatçı ve görevli hayvan kesim elemanı tarafından oluşan görevlilerinde olacağını kaydetti. Teorik derslerin Akhisar Halk Eğitim Merkezi hizmet binasında verileceğinin altını çizen Erdem, bunun yanı sıra canlı hayvan kesimi yerine gidilerek, uygulamada nelere dikkat edilmesi gerektiği görülecek. Kurs sonunda başarı gösterenlere MEB onaylı küçük-büyük baş hayvan kesimi kurs bitirme belgesi verilecek. Süleyman Erdem geçen yıl Kurban Bayram’ında kurban kesimi esnasında ve sonrasında ortaya çıkan olumsuz görüntülerin yaşanmaması için tedbir alınmasında, büyük bir özenle çalıştıklarını, halk eğitim müdürlüğü olarak dini vecibelerimizin amacına ve maneviyatına uygun olarak yerine getirilmesinde üzerlerine düşen görevi yapmak için gayret üstü çalıştıklarını belirtti. Dini vecibelere göre kurban kesimi kursu düzenleyen Halk Eğitim Müdürlüğüne başvuruların online sistem üzerinden de yapılabileceği, isteyenlerin ise şahsen gelerek başvurubileceği bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Akhisar Halk Eğitim Merkezi Kurban Kesme Kursu Açacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akhisar Halk Eğitim Merkezi Kurban Kesme Kursu Açacak haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:29
 • Guneş
  08:13
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı