MANİSA HABERLERİ

Akhisar’da Gaziler Günü Törenle Kutlandı

IHA
19.09.2015 - 17:13Son Güncelleme :

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ SABAH SAAT 09.00'DA MİLLİ EGEMENLİK MEYDANINDAKİ ATATÜRK ANITINA ÇELENK KONULMASIYLA BAŞLANDI. TÖRENE AKHİSAR KAYMAKAMI KAAN PEKER, HAVA MEYDAN VE GARNİZON KOMUTANI HAVA İSTİHKAM ALBAY ERCÜMENT ERİNCİK,

IHA

Manisa’nın Akhisar ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü kutlamaları Milli Egemenlik Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı.
Milli Egemenlik Meydanındaki törene Akhisar Kaymakamı Kaan Peker, Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Hava İstihkam Albay Ercüment Erincik, Belediye başkan vekili Av. Zafer Aşkın, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Suat Taryan, Gazi ve Şehit aileleri dernekleri, sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri, çok sayıda gazi ve şehit yakını katıldı.
Tören komutanlığını Akhisar Misak-ı Milli Ali Şefik İlköğretim Okulu Beden Eğitimi Öğretmenleri Süleyman Caner ve Serdar Çengel yaptığı program Saygı Duruşu ve Belediye bandosu eşliğinde Akhisar Misak-ı Milli Ali Şefik İlköğretim Okulu Müzik öğretmeni Sema Erdemir yönetimiyle İstiklal Marşı okundu.
Akhisar Misak-ı Milli Ali Şefik İlköğretim Okulu Türkçe öğretmeni Işıl Güvenir’in sunduğu programda günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı yapan Hava Levazım Üsteğmen İlker Küçüksönmez, "Bugün, kutsal vatan topraklarımızın bölünmez bütünlüğünü korumak uğrunda, üstün bir cesaret ve feragat örneği gösteren canları ve kanları pahasına kendini siper ederek, gazilik onuruyla yüceltilen asil ve şerefli gazilerimizin gurur gününü kutlamanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. İçinde bulunduğumuz coğrafyada, huzurla birlik ve beraberlik içinde yaşıyorsak bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzun bilinci içerisindeyiz. Bu bilinçle, yaptığınız hizmetler ve fedakarlıklar ile hafızalarımızda yer eden adlarınız zamanın unutkanlığına uğramaksızın yaşatılacaktır. Yüce Türk ulusu ve onun ayrılmaz bir parçası olan Türk silahlı kuvvetleri, sizlere olan vefa borcunu hiçbir zaman unutmayacaktır. Türk Silahlı Kuvvetleri, Sizlerin Bıraktığı Zafer Meşalesini Daha da yükseklere taşıyacak ve kendine verilen her türlü görevi yerine yetirmeye devam edecektir. Bizlere bıraktığınız kutsal emanet Türkiye cumhuriyetini sizlerden aldığımız güç, inanç ve özveriyle Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda sonsuza kadar koruma ve yaşatma azim ve kararlılığında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; başta baş komutan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi minnet ve şükranla anar, kahraman gazilerimize saygılarımızı sunarız." dedi.
Gaziler adına bir konuşma yapan Akhisar Muharip Gaziler Derneği Başkanı Suat Taryan, "Bugün ülkemizin bağımsızlığını Türk vatanının bölünmez bütünlüğünü Milli birlik ve beraberliğinin uğruna canlarını seve seve feda etmeyi alarak gazilik onuruna erişen vefakar ve fedakar Gazilerimizin bu mutlu gününü kutlamanın heyecanı içindeyiz. Tüm yoksulluklara rağmen işgalci orduları denize döken Kore’de savaşın kaderini değiştiren Tüm dünyanın başaramaz dediği savaşı kazanarak yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin kurulmasında ve ülkemizin savunmasında kahramanlık destanları ile Tarihin altın sayfalarına kaydedilen isimleriniz, Çanakkale, İstiklal Savaşı, Kore, Kıbrıs hiç bir zaman hafızalarımızdan silinmeyecektir. Bugün millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde bağımsız ve hür olarak yaşıyorsak buna aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzun bilinci içersindeyiz. Kahraman Gaziler 19 Eylül Gaziler Günümüz kutlu olsun" şeklinde konuştu.
Akhisar Misak-ı Milli Ali Şefik İlköğretim Okulu öğrencilerinden Ceren Pehlivan ’Yaşasın Kahraman’, Gülce Ayhan ’Gazilere Şükran’ ve Baran Annak ’Gazilerimize’ adlı şiirleri okudular. Çelenk koyma töreninde Akhisar Misak-ı Milli Ali Şefik İlköğretim Okulu öğrencileri Akhisarlı Muharip Gazilere çiçek verip ellerini öperek Gaziler Gününü kutladılar. Programın sonunda protokol üyeleri de gazileri tebrik ederek Gaziler Gününü kutladılar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Akhisar’da Gaziler Günü Törenle Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Eylül 2015 tarihinde saat 17 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akhisar’da Gaziler Günü Törenle Kutlandı haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Şubat 2018, Cumartesi
 • İmsak
  06:22
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  13:30
 • İkindi
  16:33
 • Akşam
  19:04
 • Yatsı
  20:20
Sayfa Başı