MANİSA HABERLERİ

Akhisar Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

IHA
01 Ekim 2015 - 18:38Son Güncelleme : 01 Ekim 2015 - 18:39

AKHİSAR BELEDİYESİ OLAĞAN EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI AKHİSAR BELEDİYE BAŞKANI SALİH HIZLI BAŞKANLIĞINDA YAPILDI.

IHA

Manisa Akhisar Belediyesi Olağan Ekim Ayı meclis toplantısı Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı başkanlığında yapıldı.
Meclis öncesi Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Büyükşehir’in Akhisar’da bir mahallede su çalışması nedeniyle Akhisar Belediyesine ait bir arsanın tahsisi söz konusu talebi olduğunu ifade ederek teknik çalışmaların geç bittiği için gündeme alınamadığını bunun gündeme alınması için meclise sundu ve oy birliği ile gündeme alındı. Başkan Hızlı yine gündem maddelerine geçmeden önce Belediye Başkan Yardımcısı Latif Çakmak’ın sağlık durumu hakkında bilgiler aktardı. Başkan Hızlı yaptığı açıklamada; “Sayın Çakmak bir ameliyat geçirmişti. O ameliyatların devamı olarak bir seri ameliyat daha geçirmesi gerekiyor. Bunlardan bir tanesini bu sabah oldu. Ameliyattan çıktı ve ameliyat başarılı geçti.” ifadelerini kullandı. Ekim ayı olan meclis toplantısının ilk gündem maddesini Mali Hizmetler Müdürü Yusuf Girgin sundu. Girgin; 5393 sayılı kanunun 64. Maddesi gereği Akhisar Belediyesi 2016 Mali Yılı Gelir-Gider Bütçesi’ni meclise sundu ve oy birliği ile kabul edildi. İkinci gündem maddesinde de söz alan Girgin; Akhisar Belediyesi 2016 Mali Yılı Gelir Tarifesini meclise Tarife Bütçe Kesin Hesap Komisyonu’na havale edilmesini meclise sundu ve oy birliği ile kabul edildi. Gündemin üçüncü maddesinde söz alan Yazı İşleri Müdürü Ali Erpalabıyık; Bosna-Hersek Donju Vakuf Belediyesi’nin 27/08/2015 tarih ve 01-05-01342/15 sayılı meclis kararları ile Akhisar Belediyesi ile kardeş şehir olunması hususunda almış oldukları karara istinaden; Akhisar Belediyesi’nde Bosna Hersek Donju Vakuf Belediyesi ile kardeş şehir ilişkilerinin tesis edilmesi, kapsamlı bir program halinde yürürlüğe konulmasının kazanç sağlayacağı gibi, ekonomik ve kültürel etkinliklerde bulunmak, Turizm ve Tanırım alanlarında ortak faaliyet ve hizmet projelerini gerçekleştirmek, sosyal ve kültürel ilişkiler kurmak, sanat ve sportif faaliyetlerde bulunmak, teknik-idari konularda işbirliği yapmak ve kardeşlik ilişkilerimizin daha sıcak, samimi ve dostluğumuzun güçlenmesi amacı ile “Kardeş Şehir” olunması için, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18. Maddesi’nin (p) bendi ve 74. Maddesi gereğince meclisçe karar alınmasını meclise sundu karar oy birliği ile kabul edildi.
Dördüncü gündem maddesinde ise Gelir Müdür Bekir Koyun 6360 sayılı yasa ile Akhisar Belediyesi’ne devredilen 21 adet arsanın satışı ile ilgili komisyon kararını meclise sundu ve oy birliği ile kabul edildi. Gündemin son maddesinde ise yer alan 5 adet imar evraklarını İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Çelik meclise sundu ve oy birliği ile kabul edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Akhisar Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 18 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akhisar Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:37
  • Guneş
   06:23
  • Öğle
   13:24
  • İkindi
   17:08
  • Akşam
   20:04
  • Yatsı
   21:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı