« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Akhisar Belediye 19 Mayıs'ta oynayacak

Akihsar Belediyespor Basın Sözcüsü İbrahim Evren Acar, Spor Genel Müdürlüğü'nün Manisa 19 Mayıs Stadı'nın, kulüplerine sezonluk olarak kiralanması konusunda Manisaspor'a talimat verdiğini bildirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İbrahim Evren Acar, bu sezonki maçlarını Manisa 19 Mayıs Stadı'nda oynamak için Spor Genel Müdürlüğü'ne 29 Haziran'da bir dilekçe yolladıklarını, bu dilekçenin cevabının da kendilerine ulaştığın belirtti.

Mülkiyeti Spor Genel Müdürlüğü'ne ait olan Manisa 19 Mayıs Stadı için Manisaspor'la yapılan kira sözleşmesinin 15. maddesinin hatırlatıldığını kaydeden Acar, kendilerine gelen cevapta şu ifadelerin yer aldığını kaydetti:
“Söz konusu sözleşmenin 15. maddesi hükmü gereği, Türkiye Futbol Federasyonu'nca Manisa 19 Mayıs Stadı'nda oynanması uygun görülen Süper Lig ve kupa müsabakaları için sezonluk her bir müsabakaya ait Genel Müdürlüğümüzce belirlenen 7 bin 724 lira kira ücreti ile her bir müsabakada görevlendirilecek personel ücretlerinin kulübünüzce ödenmesi, her bir müsabaka için saha reklam gelirleri, yayın giriş ücretleri ile bilet gelirlerinin kulübünüze ait olması ve Spor Genel Müdürlüğü sportif müsabaka ve gösteri hasılatının dağıtımına dair yönetmeliğin 'Futbol müsabakalarında hasılat dağıtımı' başlıklı 8. maddesi hükmü gereği müsabaka hasılatının yüzde 7'si ile İşletme Yönetmeliğinin 12. maddesi gereği kira bedelinden alınacak yüzde 5 payın genel müdürlüğümüzün banka hesabına yatırılması kaydıyla Manisa 19 Mayıs Stadı'nın kulübünüze sezonluk olarak kiralanması hususunda Manisaspor Kulübü Başkanlığı'na talimat verilmiştir.”

Manisaspor ile Manisa 19 Mayıs Stadı'nın kiralanması konusunda imzalanan protokolün 15. maddesi ise şöyle: “Genel Müdürlük, İl Müdürlüğü ve özerk federasyonlar ile Futbol Federasyonu'nca stadyumda oynanmasına karar verilen uluslararası, resmi, özel ve temsili müsabakalarla zorunlu lig müsabakaları programının, müsabaka tarihinden en az 10 gün kulübe bildirilmesi halinde belirlenecek programlar çerçevesinde müsabakaların yapılmasına, ayrıca özel müsabakaların da Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün takdir ettiği emsal stadyum kira bedeli karşılığında oynatılmasına kulüp müsaade etmek zorundadır.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler