İSTANBUL HABERLERİ

Akgün:''Artık ülkeler değil, şehirler yarışıyor''

DHA
19.04.2016 - 11:09Son Güncelleme :

Akgün:''Artık ülkeler değil, şehirler yarışıyor''

DHA

 İSTANBUL,(DHA) BÜYÜKÇEKMECE Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, içinde bulunduğumuz dönemde tüm dünyada artık ülkelerin yanında şehirlerin de birbiriyle yarışmaya başladığını söyledi.

Yaşadığımız kürselleşme çağında bütün şehirlerin adeta birer devlet gibi hareket ettiğini hatırlatan Dr. Akgün, “şehirler bu yolla kendi ulus devletlerinin tanıtımına, diplomasi ve ekonomisine büyük katkıda bulunmaktadır” dedi.

"ÇAĞI YAKALAMALIYIZ"

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Çağı yakalamalıyız. Örneğin biz belediyeler olarak en azından kardeş şehir ilişkilerimize bu mantıkla yaklaşmalıyız. Daha önce, ulusal ve uluslararası platformlarda kendisine hep 'Neden kardeş şehir ilişkileriniz bu kadar yoğun, neden bu konuyu bu denli önemsiyorsunuz?' diye merakla sorular sorulduğunu hatırlatan Dr. Akgün, şimdi aynı platformlarda kendisine soru sorulmadığını, kardeş şehir ilişkilerinden dolayı kendisinin sadece tebrik ediliyoruz'' dedi.

"YALNIZ KALMAMIŞ OLURSUNUZ"

Dr. Akgün şunları söyledi: “Toplantılarda devlet adamları, politikacılar, belediye başkanları sürekli yanıma gelip, ‘şehrimizin ve ülkemizin tanıtımı için Kıbrıs’tan Kore’ye, Bulgaristan’dan Makedonya’ya, Almanya’dan Slovenya’ya kadar çok güzel ilişkiler geliştiriyorsunuz. Oralara gerektiğinde okul, gerektiğinde cami yaptırıyorsunuz. Kültürel alışverişe önem veriyorsunuz. Bunlar ülkenizin ve şehrinizin tanıtımı için, ülkeler arası diyalog için çok önemli’ diyorlar. Bunun ne kadar doğru olduğunu vurguluyorlar. Biz de gittiğimiz gelişmiş ülkelerde, incelediğimiz belediyelerin bize benzer şeyler yaptığını görüp mutlu oluyoruz” dedi.

(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Akgün:''Artık ülkeler değil, şehirler yarışıyor'' hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Nisan 2016 tarihinde saat 11 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akgün:''Artık ülkeler değil, şehirler yarışıyor'' haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL YOL DURUMU
  İstanbul3 DERECE
  Yol durumu »
  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:29
  • Guneş
   07:10
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   16:03
  • Akşam
   18:29
  • Yatsı
   19:58
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı