ERZURUM HABERLERİ

Akgüloğlu; “İslam Coğrafyasındaki Yangın Söndürülsün"

IHA
14.07.2015 - 17:43Son Güncelleme :

SMMMO ÜYELERİ İFTARDA BİRARAYA GELDİ

IHA

Erzurum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından geleneksel olarak düzenlenen iftar programının ikincisi önceki gün oda üyelerinin katılımıyla Harputkapı’da düzenlendi. Katılımın yoğun olduğu iftar yemeğine oda üyeleri ve aileleri katıldı. Erzurum SMMMO Başkanı Orhan Akgüloğlu, bu vesile ile meslek mensuplarının kaynaşmasına olanak sağlandığına vurgu yaptı. İftar sonrasında yaptığı konuşmada özellikle İslam ülkelerinde baş gösteren soykırımlara ve zulümlere dikkat çeken Akgüloğlu, Ramazan ayının İslam ülkelerinin uyanışına sebep olması temennisinde bulundu.
AKGÜLOĞLU; RAMAZAN DİRİLİŞTİR
Göreve geldiği günden beri yaptığı başarılı çalışmalar ile oda üyelerinin taktirini toplayan SMMMO Başkanı Akgüloğlu, yaptıkları çalışmalara yenilerinin ekleneceğine vurgu yaptı. İki yıldır düzenlenen iftar organizasyonu dışında meslek mensupları ile zaman zaman fikir alışverişi ve mesleki eğitim projeleri ile bir araya gelmeyi amaçlıyoruz. Aziz Mahmut Hüdai Hazretleri diyor ki, Günler, gelip geçmekteler, Kuşlar gibi, uçmaktalar. Bir yıl daha geçti ve yeni bir Ramazan ayındayız. Ramazan, Elmalılı Hamdi Yazır’a göre; "Yaz sonunda, yeryüzünü tozdan temizleyen yağmur" manasına gelir. Yeryüzünü yıkayan bu yağmur, bir yıl içinde yaptığımız günah, hata ve ihmallerden arınmamız imkânını sunuyor. Eskiler, "Hafıza-i Beşer, nisyan ile mamuldür" der. Yani, "insan hafızası unutur." Hiç şüphesiz, bu unutma, sadece günlük görevlerimizi unutmak değil, daha temel bir soruna da işaret eder. İnsan, nerden gelip nereye gittiğini unutmaktadır. İşte, bu hakikati unutmamak adına, Rabbimiz bize, kalplerimizdeki, düşüncelerimizdeki tozları, temizleme imkânı sunuyor. Temennim o dur ki, bu kutlu günlerde, eskinin tozları gider ve gönüller pak olur. “ dedi.
BU YANGIN SÖNDÜRÜLMELİ
Konuşmasında tüm insanlığın yüz karasa haline gelen yeryüzündeki özellikle Müslümanlar olmak üzere her dinden her dilden insana yapılan zulmün son bulması çağrısında bulunan Akgüloğlu, “Önemli bir dileğim de, adeta bir yangın yerine dönen İslam coğrafyasının da, bu yağmur ile yıkanmasıdır. Dünyanın birçok bölgesinde, Müslüman kardeşlerimiz, yoksulluk, açlık ve sefalet çekerken, daha da acısı, ölümle pençeleşirken, rahmet ve bağışlanma ayı olan Ramazanın, dirilişimize vesile olmasını niyaz ediyorum. Düzenlediğimiz iftar programında, bizi yalnız bırakmayan, tüm misafirlerimize teşekkür ediyor, hayırlı Ramazanlar diliyor, idrak edeceğimiz Kadir Gecemizi Tebrik eder.Ramazan Bayramına sağlıkla ulaşmamız dileğiyle, hepinizi saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Akgüloğlu; “İslam Coğrafyasındaki Yangın Söndürülsün" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Akgüloğlu; “İslam Coğrafyasındaki Yangın Söndürülsün" haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

24 Şubat 2018, Cumartesi
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:29
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  14:46
 • Akşam
  17:07
 • Yatsı
  18:32
Sayfa Başı