Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Akgül'den Tenis Federasyonu'na tesis sözü

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, WTA Championships İstanbul 2011 için düzenlenen tanıtım turnuvasında, Tenis Federasyonu'na tesis sözü verdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Levent Tenis Kulübü'nde gerçekleştirilen tanıtım turnuvasına katılan Akgül'ün, organizasyonun tanıtımı için Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ve federasyon olarak düğmeye bastıklarını belirterek, tesislerin yapımına iki ay içinde başlayacaklarını açıkladığı bildirildi.

İstanbul'da belediyelere çağrıda bulunan Akgül'ün, belediyelerden tesislerin yapılacağı arazi konusunda destek vermelerini beklediklerini, bundan iki ay içinde olumlu sonuç alamamaları durumunda, Ataköy'de bulunan olimpik parkın içinde tesislerin yapımına başlayacaklarını belirttiği kaydedildi.

Tenis Federasyonu Başkanı Ayda Uluç ise yaptığı açıklamada, grand slam turnuvaların ardından WTA takvimindeki en prestijli olan İstanbul 2011'in 25-30 Ekim tarihleri arasında Sinan Erdem Spor Salonu'nda yapılacağını hatırlatarak, “Geçtiğimiz üç yıl Doha'da yapılan organizasyonun bayrağını Ekim 2010'da Katar'dan devraldık. Kıtaların birleştiği İstanbul'da tenisin yıldızlarını üç yıl üst üste bir araya getireceğiz. Kadın tenisinin en önemli yıldızlarının ülkemizi ziyaretlerinin katkısı yadsınamaz. Dünyanın dört bir yanından tenisseverin takip ettiği turnuva sırasında Türkiye, milyon dolarlarla yapılamayacak reklam şansı yakalayacak” diye konuştu.

Bu arada, iki gün sürecek tanıtım turnuvasına Korhan Abay, Ferhat Göçer, Nihat Özdemir, Ömür Gedik, Ömer Aras gibi sanat ve iş dünyasından isimler katılırken, kura çekimini PTT Genel Müdürü Osman Tural, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, federasyon başkanı Ayda Uluç, Tenis Milli Takımlar Teknik Direktörü Lluis Bruguera, WTA İstanbul Direktörü Markus Gunthard yaptı.

Bunları da Beğenebilirsiniz